Apple dáva veľký dôraz na svoje plateé služby a evidentne sa mu ich u svojich používateľov darí stále viac a viac presadzovať. Výnimkou nie je ani Apple Music. Hudobná streamovacia služba zažíva v posledných mesiacoch obrovský úspech. Ku dnešnému dňu ju používa neskutočných 36 miliónov zákazníkov po celom svete!

Úspešná služba

Je celkom zaujímavé sledovať rast Apple Music, ktorý je niekedy rýchlejší a niekedy naopak o dosť pomalší. Teraz platilo skôr prvé pravidlo a Apple od septembra minulého roka získalo až 6 miliónov používateľov. Túto informáciu Cupertinsky gigant potvrdil aj pre magazín Wall Street Journal. Práve toto médium prišlo s informáciou, že služba získava nových používateľov rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým. Dokonca je nárast až taký rapídny, že pomaly predbieha aj najväčšiu konkurenčnú službu Spotify. Pokiaľ bude všetko postupovať tak ako sa predpokladá, už v lete bude mať dokonca stream od Apple viac platiacich predplatiteľov, čo je skoro neuveriteľné! Táto informácia platí ale len pre USA.

Údajne sa základňa platiacich používateľov, ktorí využívajú službu Apple Music mesačný zvyšuje približne o 5%. Je to síce malé číslo ale v porovnaní so Spotify, ktoré získa len zhruba 2% dosť podstatné. Samozrejme, hoci by malo Apple viacej platiacich platiacich používateľov v Amerike, všade inde na svete jasne vedie služba so zeleným logom. Prednedávnom dosiahla 70 miliónov platiacich používateľov a to je skoro raz toľko ako má Appe Music dnes. 70 miliónov ale používa Spotify cez tarif, ktorý je úplne zadarmo. Globálne sa teda dá hovoriť až o 140 miliónoch používateľoch.

Pokiaľ sa pýtaš kde je úspech služby Apple Music, odpoveď znie asi veľmi jednoducho. Používatelia nových iPhonov ju napríklad vôbec nemusia hľadať. Ja osobne som používal aj Spotify ale jednoducho mi prišlo pohodlnejšie počúvať hudbu cez vstavanú aplikáciu Hudba v mojom iPhone. Hneď po kúp nového iPhonu ti Apple ponúkne svoju službu na skúšobnú dobu zadarmo a pokiaľ si ju do 3 mesiacov nezrušíš, staneš sa normálnym predplatiteľom. Myslím si, že po troch mesiacoch si kopec ľudí zvykne a nemá problém Apple Music vymeniť za Spotify. Uvidím, ako bude napredovať služba v budúcnosti.

Apple Music a Spotify, služby sú si veľkými súpermi - svetapple.sk
Apple Music a Spotify, služby sú si veľkými súpermi – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple môže byť prvou spoločnosťou, ktorá začne vo veľkom používať 3 nm čipy. Intel má totiž problémy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.