Každoročné prieskumy posledných 5 rokov určovali Apple ako najhodnotnejšiu značku na tejto planéte a ináč to nie je ani tento rok. Rebríček sa pri tom vykonával vždy po predstavení nových iPhonov, teda koncom septembra, kedy už boli tie najdôležitejšie karty rozdané. Prečítaj si viac o novom úspechu, ktorý jablková spoločnosť práve zažíva! 

Najhodnotnejšia spoločnosť na svete

Apple bolo tento rok ohodnotené zase raz veľmi vysoko. Odhad je približne 184,15 miliard amerických dolárov. Na druhom mieste sa potom nachádza Google, teda druhý technologický gigant. Ten však na Apple poriadne stráca. Konkrétne je to zhruba 43 miliard dolárov, čo teda určite nie je zanedbateľná čiastka. Apple má obrovský náskok. Na treťom mieste sa potom umiestnil Microsoft s hodnotou “len” 80 miliard. Pod ním sa nachádza Coca Cola, Amazon, Samsung, Toyota, Facebook, Mercedes Benz či IBM.

- Reklama -

Zaujímavé je, že v rebríčku je obsadených 10 miest, z toho prvých 5 patrí firmám, ktoré pochádzajú z Ameriky. Celkovo je tu však až 7 amerických firiem.

Aby sme si to ešte upresnili, spoločnosť, ktorá rebríček vyhodnotila pracovala s údajmi ako finančná výkonnosť produktov, služieb, sily značky, zákazníkov a toho aký značka dokáže získať zisk. Je celkom logické, že Apple je na prvom mieste. Zaujímavé je na tom ale to, že približne 65% úspechu tvorí iPhone. Apple vie, ako predávať a len tak ľahko ho nikto nedobehne. Je to vysoký predpoklad, že na takomto mieste bude aj na budúci rok!

Apple je po páté za sebou nejhodnotnější značka

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here