V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Aktualizácia Instagramuinsta

Instagram, ktorý medzičasom zmenil majiteľa, sa veľkej zmeny dizajnu nedočkal už roky. Dizajn loga, ktoré ešte pripomínalo starý dobrý iOS 6 je dnes už zastaraný a bolo načase, že si v spoločnosti povedali dosť a zmenili nielen logo, ale aj dizajn celej aplikácie. Viac sa dozvieš v našom článku: Instagram vynovil aplikáciu novým dizajnom a logom


iPhone 7 vraj ako telefón, bez ktorého nebudeš môcť žiť!

7s

Už túto jeseň je v technologickom svete očakávaná novinka roka, ktorú Apple na WWDC predstaví. Ide o iPhone 7 a v nedávnom rozhovore sa riaditeľ spoločnosti Tim Cook tak trochu prekecol, pretože uviedol informáciu, ktorá stojí za povšimnutie. iPhone 7 bude podľa Tima telefón, bez ktorého nebudeme môcť žiť.

Čo konrétne sa stalo, si môžeš prečítať v článku tu: iPhone 7 vraj ako telefón, bez ktorého nebudeš môcť žiť!


Apple hľadá nové priestory na vývoj svojho nového vozidla Titan!

ti

Okrem iPhonu 7, od ktorého sa očakáva veľa, má Apple ešte jeden známy, no predsa tajný projekt týkajúci sa automobilu. Apple Car či Titan sú teda názvy tohto autoprojektu, no Apple nečaká a už teraz zháňa nové priestory, určené na vývoj či prípadné testovanie. Priestory, o ktoré má Apple záujem sú v lokalite, ktorú využívajú mnohé veľké firmy. Predstavenie auta od Apple je očakávané v rokoch 2018-2020.

Všetko o hľadaní priestorov pre Apple nájdeš tu: Apple hľadá nové priestory na vývoj svojho nového vozidla Titan


Máš problém s tlačidlom Domov? Skús toto jednoduché riešenie

tlacidlo-domov-iphone--SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Týždeň na SvetApple sa nemohol zaobísť bez nejakého šikovného návodu, ktorý môže vyriešiť problém alebo uľahčiť používanie iPhonu. Jeden z návodov sa týka dennodenne používaného tlačidla Domov, ktoré môže po dlhšom používaní zle reagovať, alebo ak chceš Domov ochrániť a obmedziť jeho stláčanie. Jednoduchý návod, ktorého tajomstvo nájdeš v Prístupnosti sa ti do budúcna určite zíde.

Návod nájdeš tu: Máš problém s tlačidlom Domov? Skús toto jednoduché riešenie

Prečítajte si tiež  Únik na poslednú chvíľu. Toto nám už zajtra prinesie nový iPhone SE 3. generácie

A je to tu! Connect od Apple pomaly končí

conn

Neúspech produktu je v dnešnej dobe častý a nevyhýba sa ani najziskovejšej spoločnosti sveta. Totižto, služba Connect, ktorá bola predstavená spolu s Apple Music má problémy, pretože ju ľudia jednoducho nepoužívajú a tak sa stáva bezcennou a nepoužiteľnou. Koniec Connectu nasvedčuje aj pravdepodobné presunutie služby z dolných kariet v lište do karty Pre vás, kde bude mať svoje, možno trochu zbytočné miesto.

Viac o pomalom zániku sa dočítaš tu: A je to tu! Connect od Apple pomaly končí


Dva týždne s Night Shift. Wow!

noc

Nočný režim, ktorý bol do systému pridaný len nedávno sa teší úspechu, ale aj neúspechu. My sme však boli nadšení a režim sa nám páči, no určite sú aj takí, ktorým farebné skreslenie vadí a doslova ich obmedzuje v používaní iPhonu a Night Shift absolútne nepoužívajú. Tak či onak, ako sa hovorí sto ľudí, sto chutí a platí to aj v tomto prípade.

Viac o našej skúsenosti s Night Shift sa dočítaš tu: Dva týždne s Night Shift. Wow!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk