Fortune zostavuje každým rokom svoje rebríčky, v ktorých so železnou pravidelnosťou na prvých priečkach dominuje práve spoločnosť Apple. Pokiaľ sa však bližšie pozrieme na aktuálny rebríček Fortune 500, Apple sa nachádza až na 9, mieste. Tak či onak, momentálne sa Apple nachádza na prvom mieste čo sa týka zisku. Ide o na najziskovejšiu spoločnosť už druhý rok po sebe. Ako je to ale možné?

Pomohli dobré finančné výsledky

Apple je podľa Fortune najziskovejšia spoločnosť na svete. Posledné finančné výsledky tomu výrazne dopomohli, nakoľko práve na nich bolo vidieť to, že je na tom omnoho lepšie, ako jeho najväčšia konkurencia. Aby sme ti to lepšie vysvetlili, ako je možné, že Apple drží prvé miesto, aj keď je v podstate na deviatom, musíme sa pozrieť na spôsob hodnotenia.

- Reklama -

Každá jedna spoločnosť počas roka generuje nejaký obrat, v ktorom sa Apple umiestnilo až na spomínanom deviatom mieste. Akonáhle ale Apple odpočíta všetky náklady spojené s výrobou, dopravou a samozrejme vývojom, ostane len zisk. Práve tu Apple dokáže víťaziť, a to je ten najdôležitejší faktor.

Apple má, čo sa technologického sveta týka, ďaleko najväčšie marže zo všetkých spoločností. Je to taký kráľ tohto priemyslu. Aby sme si to mohli ešte bližšie priblížiť, napríklad taký Walmart bol s tržbami 485 miliard amerických dolárov na prvom mieste. Apple dokázalo mať len 215 miliárd, čo je o viac ako polovicu menej.

Napriek tomu mal ale Walmart zisk z týchto obratov 13,6 miliard dolárov, čím sa po stránke zisku umiestnil až na 17. mieste. Apple mal z polovičných tržieb zisk až 45,7 miliard dolárov. To ho robí absolutným kráľom tohto rebríčka. Uvidíme, ako sa Applu bude dariť aj naďalej, predpokladáme, že si pozíciu udrží aj počas budúceho roka.

Apple - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here