WhatsApp sprístupňuje novú aktualizáciu, ktorá prináša používateľom novú možnosť ako overiť svoje konto. Doteraz apka ponúkala iba verifikáciu prostredníctvom SMS správy, no po novom to nebude jediná možnosť.

Spoločnosť Meta pridáva do WhatsApp možnosť overenia svojho konta cez e-mailovú adresu. Táto funkcia už síce bola dostupná v jednej z beta verzií, no vývojári ju sprístupnili pre všetkých používateľov až teraz.

Ako prvý prišiel s touto správou portál WABetaInfo, ktorý narazil na verziu 23.24.70 aplikácie WhatsApp pre iPhone. Tá bola uvedená v obchode App Store práve dnes a okrem niekoľkých opráv chýb prináša spomínanú funkciu overenia cez e-mail.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Na overenie vám po novom postačí e-mail

Táto možnosť nevylučuje overenie cez SMS, no ponúka e-mailovú adresu ako náhradu za zaužívaný spôsob autentifikácie. Hodiť sa vám môže napríklad v oblasti bez mobilného signálu alebo v prípade, že sa chcete overiť cez iné zariadenie.

WhatsApp overenie cez e-mail
Zdroj: Wabetainfo

Ak chcete pridať e-mailovú adresu do svojho účtu, túto možnosť nájdete v sekcii „Váš Profil“ v ponuke „Účet“. Tu stačí jednoducho zakliknúť možnosť overovania cez e-mailovú adresu a máte hotovo.

Ak sa bojíte o svoje údaje, upokojíme vás. Váš e-mail je viditeľný iba pre vás, takže žiadny iný používatelia sa k vašej adrese nedostanú.

Je však dôležité dodať, že e-mailová adresa sa používa iba na overenie. Na používanie aplikácie WhatsApp stále potrebujete platné telefónne číslo.

WhatsApp tiež pracuje na novej funkcii, ktorá umožní používateľom nastaviť používateľské meno, ktoré bude možné zdieľať s inými používateľmi namiesto telefónneho čísla, no táto možnosť ešte nebola spustená.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prináša novú funkciu, vďaka ktorej budete ešte viac zabezpečení
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWabetainfo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.