Apple je známe aj tým, že sa stará o svojich zamestnancov. Nehovoríme teraz len výhodách, ktoré práca v Apple prináša ale hovoríme aj o rôznych výzvach, ktoré pre nich vymýšľa a zamestnanci sa môžu následne snažiť tieto výzvy splniť. Nakoniec na nich čaká nejaká odmena a dobrý pocit, že niečo dokázali. Tentokrát spravili niečo dobré pre svoje telo!

Close the Rings Challenge 1.0

Takto znel názov výzvy, ktorú Apple začalo ešte vo februári tohto roka. Išlo o to aby, na hodinkách Apple Watch zamestnanci uzavreli všetky tri „prstence“ s aktivitou. Jeden prstenec je pri tom za pohyb, druhý za cvičenie a tretí za státie. Tí zamestnanci, ktorí výzvu zobrali vážne dnes získali po prvýkrát odmenu. Od Apple im prišlo tričko, ktoré signalizuje práve tri uzavreté prstence s aktivitou, ktoré sa im po celé dva mesiace objavovali aj na displeji Apple Watch či iPhonu.

Tričko je navyše celkom pekné a určite sa ho nemusia hanbiť nosiť ani na ulici. Ide o limitovanú edíciu a určite ich nie je veľa. Nikto iný v okolí také mať nebude. Ďalšia vec, ktorú zamestnanci ďalej dostali je magnetický odznak, ktorý si môžu pripnúť buď na košeľu alebo napríklad na chladničku. Tento odznak by im mal pripomínať neustálu aktivitu a fakt, že táto výzva určite nebola posledná. Prezrádza to už len názov a za ním číslo „1.0“. Zatiaľ síce nevieme kedy príde „druhé kolo“, ale určite to bude čoskoro. Apple sa aj takýmto spôsobom snaží zlepšiť kondíciu svojich zamestnancov. Zaujímavý spôsob ako motivovať človeka k tomu, aby so sebou niečo robil!

 

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú extrémne populárne. Takto sa im darí v porovnaní s konkurenciou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.