Apple pozvalo vývojárov, ktorí sú súčasťou programu Universal App Quick Start a pracujú na aplikáciách pre macOS, aby sa zúčastnili na špeciálnej virtuálnej udalosti v „laboratóriách“ spoločnosti.

Apple Sillicon je na ceste

Technologický gigant nám v priebehu niekoľkých týždňov predvedie prvé počítače s procesorom Apple Sillicon. Ešte predtým však vytvoril špeciálnu udalosť, ktorá je určená vývojárom Universal App Quick Start s testovacou súpravou Developer Transition Kit. Tá slúži na vytváranie appiek pre procesory Apple Sillicon.

Nová platforma bola predstavená ešte v júni v rámci konferencie WWDC. Apple sa v najbližších rokoch bude snažiť osamostatniť od Intelu, ktorý dnes dodáva procesory do všetkých Macov.

Platforma Apple Sillicon je založená na architektúre RAM. Tieto čipy poskytnú okrem vysokého výkonu aj nízku energetickú náročnosť. Vybrané MacBooky vydržia aj 15 hodín na jedno nabitie.

Niektorí vývojári môžu od júna využívať upravený Mac mini s procesorom A12Z (Developer Transition Kit). Slúži na vytváranie aplikácií pre novú platformu. Akonáhle bude sprístupnená verejnosti, mnohé programy už budú prispôsobené a my na ne nebudeme musieť čakať.

Nová udalosť sa odohrá 4. a 5. novembra a nebude prístupná verejnosti. Vývojári tretích strán sa stretnú s vývojármi Apple, aby spoločne prediskutovali prípravu appiek pre platformu Apple Sillicon. Žiadosť o stretnutie bude možné odoslať už 1.11.2020. Viac informácií nájdete na oficiálnych internetových stránkach spoločnosti.

Na záver ešte doplníte, že do zajtra máte poslednú možnosť zakúpiť si nový Mac v rámci študentskej zľavy 10% u autorizovaného predajcu m:zone (aj online). Obľúbený MacBook Air stojí iba 1080€ a MacBook Pro 13″ 1350€. Nepremeškajte túto príležitosť.

Prečítajte si tiež  Nová Apple TV 4K je oficiálne v predaji. Užijete si ju za rekordne nízku cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.