Koronavírus netrápi len jednotlivcov ale aj obrovské spoločnosti. Apple zasiahol v tom najlepšom možnom období a teraz musí znášať následky. Podľa najnovších informácii zaviedol výrazne zníženie výroby AirPods, pre nižší záujem zo strany kupujúcich, v druhom štvrťroku 2020.

Apple očakáva prepad predajov svojich AirPods!

Zdravotná kríza sa rýchlo pretavila aj do finančnej a mnohým ľuďom po celom svete spôsobila problémy. Najväčšie spoločnosti s ňou už rátajú a začínajú robiť potrebné kroky, aby do čo najväčšej miery znížili stratu. Apple počas premiestňovania výroby „základných“ AirPods do Vietnamu prerátalo množstvá, ktoré bude potrebovať v druhom štvrťroku 2020. Podľa pôvodného, januárového zadania mali dodávatelia spoločnosti vyrobiť okolo 45 miliónov slúchadiel. Nové informácie však hovoria o znížení počtu o 10%.

Aj keď to nevyzerá ako veľké číslo, v skutočnosti bude mať obrovské finančné dopady. AirPods je predsa len dosť drahý produkt a nie je jedno, či sa predá v počte 40,5 milióna alebo 45 miliónov kusov… Samotná správa tiež hovori, že prvá fáza sťahovania sa z Číny, pre rozšírenie výroby aj do iných krajín, už prebehla úspešne. Cupertinský gigant by mohol začať vyrábať AirPods vo Vietname už v následujúcich mesiacoch alebo dokonca týždňoch.

Analytické odhady hovoria o tom, že tu bude firma produkovať zhruba 1/3 všetkých AirPods. Vyhne sa tým problémom, ktoré súvisia s naviazaním sa na jedného výrobcu, v jednej krajine. Firma tento krok podstúpila po minuloročnej obchodnej vojne medzi Čínou a USA, kedy sa na AirPods vzťahovali vysoké CLÁ.

Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.
Apple očakáva prepad predajov svojich AirPods!
Prečítajte si tiež  iOS 8.4.1 odstránil Jailbreak a Apple sa vývojárom aj slušne poďakovalo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.