Spoločnosť Apple nedávno v tichosti pochovala 21.5″ počítače iMac, ktoré patria k ikonickým zariadeniam jablkovej firmy. Tento krok súvisí s iniciatívou postupného prechodu na vlastné procesory Apple Silicon.

Prečítajte si tiež  Apple by malo predstaviť redizajnovaný iMac Pro už budúci rok

Na oficiálnej stránke Apple si tak momentálne môžu záujemcovia vybrať iba z dvojice iMacov, ktoré zastupujú 24″ iMac novej generácie s čipom M1 a 27″ iMac, ktorý je posledným počítačom s Intel procesorom v tejto kategórii. 21.5″ verzia bude stále dostupná u resellerov a predajcov tretích strán, no prostredníctvom oficiálneho obchodu si ju už nezakúpite.

Už v prvej polovici budúceho roka by sme sa však mali dočkať aj ukončenia predaja 27″ modelu, keďže by ho mala vymeniť nová generácia modelu Pro s čipom M1 Pro a M1 Max. Poprední analytici poukazujú aj na možný refresh klasického iMacu, ktorý by mohol byť cenovo dostupnejší ako pripravovaný Pro model.

iMac 21.5"

Akú verziu iMacu by ste uvítali vy? Je podľa vás aktuálna ponuka dvojice iMacov postačujúca alebo by ste boli za návrat 21.5″ verzie s novým čipom a redizajnom vizuálu? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.