Odhady o novom iMacu, respektíve iMacu Pro sa v komunite točia už niekoľko mesiacov. Podľa známeho leakera, ktorým je Dylandkt Apple pracuje na výkonnom Macu s čipom M1 Pro a M1 Max. Dočkať by sme sa však mohli ešte novšieho čipsetu, ako v prípade čerstvo predstavených MacBookov Pro.

Prečítajte si tiež  Apple vysvetlilo prečo sme sa nedočkali dotykového displeja a Face ID v Macoch

Chystaný iMac by podľa všetkého mal dostať prívlastok „Pro“, čím ho chce spoločnosť odlíšiť od aktuálnej generácie farebných iMacov s čipom M1. All in One Desktop by mal disponovať 27″ obrazovkou, rovnako ako jeho predchodcovia z portfólia jablkových počítačov. Zmenou však bude Mini-LED displej a technológia ProMotion.

Po dizajnovej stránke by sa iMac Pro 2022 mal viac priblížiť prémiovému monitoru Pro Display XDR, v kombinácii s aktuálnou generáciou. V prípade tohoto zariadenia by sme sa taktiež konečne mali dočkať implementácie senzoru Face ID, ktorý v rámci macOS stále čaká na svoj debut.

iMac 2021 - svetapple.sk

Základný model ponúkne 16GB unifikovanej pamäte a 512GB úložisko, pričom hlavnú rolu zohrá konektivita podobne ako v MacBookoch Pro. ThunderBolt porty doplní HDMI, Ethernet, slot na SD kartu a samozrejme nabíjací power adaptér.

Vzhľadom na to, že sa má jednať o prémiové zariadenie, bude tomu prispôsobená aj cena. Tá by mala štartovať na sume cez 2 000 €. Oficiálne nie je síce nič potvrdené, no príchod tohoto zariadenia by predstavoval logický krok, na ceste k refreshu všetkých jablkových počítačov a ich vybavenia procesormi Apple Silicon.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.