Apple dlho riešil problém, ako vyriešiť situáciu kedy začnete s prácou na svojom Macu alebo iOS zariadení a následne ju chcete dokončiť na počítači alebo naopak.

Apple tiež riešil problém ako umožniť ľuďom robiť rovnakú prácu na počítači aj na telefóne. Priniesol teda funkciu Handoff, vďaka ktorej je možné pracovať s počítačom rovnako ako s telefónom. Nielen, že všetku prácu, ktorú práve robíte máte možnosť robiť tak na telefóne tak aj na počítači, Apple dokonca prepojil aj hovory a SMS.

iOS-handoff

 

- Reklama -

Ako to funguje ?

Jednoducho vezmete svoj ​​telefón a začnete písať mail, keď v tom dôjdete domov kde môžete mail dokončiť na svojom počítači. Prepnete sa do počítača a okamžite pokračujete v písaní mailu tam, kde ste prestali. To isté platí napríklad v momente, keď používate safari na svojom telefóne a následne chcete zobraziť obsah na svojom počítači.

handoff-apple-wwdc-2014-28_verge_medium_landscape

 

Telefonovanie cez Mac/iPad v GSM sieti

Pravá revolúcia však začína v momente, kedy vám niekto telefonuje a to priamo cez GSM! Telefón je neustále prepojený priamo s Macom. To znamená, že môžete prijať GSM hovor priamo na svojom počítači a použiť mikrofón, ktorý máte v počítači a vykonať hovor štandardným spôsobom bez toho, aby ste použili telefón. Mimochodom, na konferencii to Apple predviedol pri hovore s Dr Dre. Samozrejmosťou je aj opačné poradie, kedy môžete hovor uskutočniť z počítača. To isté platí aj pre sms, kde Apple spomenul, že napriek používaniu vlastnej platformy iMessage, si je vedomý toho, že množstvo ľudí preferuje sms a tak môžete písať sms priamo zo svojho počítača rovnako ako iMessage a samozrejme ich môžete tiež prijímať. Funkcia je súčasťou iOS 8 a OS X 10.10, ktorý bude dostupný úplne zadarmo.

Beta testovanie už čoskoro a úplne zdarma!

Ďalším prekvapením je beta testovanie, ktoré bude konečne pre všetkých užívateľov zadarmo takže nebudeme musieť hľadať rôzne beta verzie na internete. To mňa osobne dosť potešilo a teším sa kedy si tento software stiahnem.

f1401731003

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]