Elon Musk na stoličke generálneho riaditeľa sociálnej siete Twitter predstavuje pre mnohých (hlavne zamestnancov firmy) úplného šialenca. Ďalší plánovaný krok známeho filantropa si však väčšina používateľov pochvaľuje. Musk v nedávnom príspevku potvrdil, že nakoniec zvýši limit znakov v tweetoch zo súčasných 280 na 4 000.

Prečítajte si tiež  Kancelárie Twitteru sa menia na spálne. Elon Musk je vraj šialenec

Toto vyhlásenie predniesol ako inak, v príspevku na Twitteri. Na otázku, či sú povesti o plánoch Twitteru zvýšiť limit znakov pravdivé odpovedal jednoduchým „Áno“. Ďalšie informácie ako napríklad dátum tejto zmeny však neposkytol. Twitter mal pôvodne limit 140 znakov, než bol v roku 2017 zvýšený na 280.

Presné podrobnosti o zvýšení limitu znakov zatiaľ nie sú známe. Predchádzajúce správy a však naznačovali, že Twitter môže používateľom uľahčiť rozdeľovanie dlhých reťazcov textov do viacerých tweetov. Tie by boli následne súčasťou jedného uceleného vlákna. Zdá sa, že zvýšenie na 4 000 znakov by túto myšlienku eliminovalo a používatelia by mohli jednoducho zverejňovať dlhšie texty v samostatných príspevkoch.

Twitter na iPhone
Zdroj: Unsplash / Daddy Mohlala

Okrem toho sa Musk v posledných dňoch vyjadroval aj na tému plateného predplatného.  Členstvo s názvom Twitter Blue bude stáť 8 $ / mesačne, čo je pomerne akceptovateľná cena. Najmä ľudia, ktorí sa vďaka platforme živia a potrebujú modrý odznak overenia ju určite budú akceptovať. V prípade používateľov iPhonov sa však táto suma vyšplhá až na 11 $ / mesačne za predpokladu, že predplatné aktivujú prostredníctvom svojho iOS zariadenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -