Apple otvorí najpokrokovejší Apple Store na svete

0
Apple otvorí najpokrokovejší Apple Store na svete

Apple patrí medzi najšikovnejších predajcov čo sa jeho kamenných pobočiek týka. Žiaľ na Slovensku nemáme ani jeden originálny Apple Store a najbližšie za ním musíme cestovať do Viedne. Možno sa ale oplatí urobiť si výlet do Talianskeho Milána. Apple tu otvorí pobočku spojenú s námestím Apple Piazza Liberty a bude to stáť veru za to.

Nová koncepcia, nový dizajn

Taliansko je veľmi veľká krajina a Apple v nej vidí obrovský potenciál. Veď 26. júla tu otvorí už 17. kamennú predajňu svojich produktov. Navyše nepôjde len o obyčajnú pobočku jablkovej spoločnosti. Bude prvá na celom svete, ktorá bude zapadať svojim konceptom do myšlienky moderných metských námestí, ktoré sú prepojené s dizajnom a identitou spoločnosti Apple.

Hovoríme tu teda o hypermoderných riešeniach, či už architektonických alebo technických, ktorými chce Apple oslovovať svojich zákazníkov a získať viac tých, ktorí nechcú byť súčasťou konkurenčných firiem. Následujúce plány majú všetky predpoklady k tomu, aby sa to firme naozaj podarilo. Veď posúďte sami.

Samotná predajňa sa bude nachádzať v podzemí obchodu - svetpaple.sk

Samotná predajňa sa bude nachádzať v podzemí obchodu – svetpaple.sk

 

Apple Piazza Liberty

Nová kamenná pobočka spoločnosti Apple dostala názov po svojom umiestnení priamo v historickej štvrti mesta. Už len to, o akú štvrť ide je veľmi odvážne, nakoľko sa samotná architektúra kamennej pobočky musela všetkému značne prispôsobiť a mnohé prekážky využila vo svoj prospech. Apple Piazza Liberty začína obrovským vonkajším amfiteátrom, ktoré pokračuje k fontánam. Tieto fontány vytvárajú nádhernú vodnú stenu. V podzemí sa nachádza samotná prevádzka a to, že veru nie je najmenšia potvrdzuje fakt, že tu pracuje až 230 zamestnancov spoločnosti.

Obrovské námestie bude Apple využívať ako priestor pre usporiadávanie vonkajčích akcií, rôznych eventov a konferencií. Rovnako tak sa tu vyskytne napríklad aj akcia s názvom „Today at Apple“. Jablková spoločnosť chce naučiť ľudí aby sem nechodili iba na akcie či nakupovať ale prišli si len oddýchnuť po náročnom dni v práci. Navyše sem budú môcť prísť kedykoľvek. Apple plánuje po vzore ikonickej predajne na 5th Avenue v New Yorku nechať pre všetkých otvorené počas 24 hodín denne. Súčasťou projektu bude dokonca aj ikonické kino!

Ohromný projekt, ktorý sa bude nachádzať v historickej časti Milána - svetapple.sk

Ohromný projekt, ktorý sa bude nachádzať v historickej časti Milána – svetapple.sk

Kino Apollo

V roku 2017 bolo pod týmto námestím zavreté bývalé kino Apollo. Postavené bolo však ešte v roku 1959, takže išlo o miesto, ktoré tu slúžilo ľuďom takmer 60 rokov. Apple sa teda rozhodlo kino zrekonštruovať a prinavrátiť mu druhý dych. Podľa vyjadrení zo strany samotného Applu tu budú púšťané večerné filmy pre všetkých. Vstupné by malo byť samozrejme  zadarmo a stráviť tu pokojný večer bude môcť naozaj ktokoľvek.

Myšlienkou celého tohto projektu by mala byť pokojná a pohodová atmosféra. Akonáhle sa pozrieme na projekt, je viac ako jasné, že sa to podarí. Je to veľkolepí myšlienka a fantastický nápad. Dúfajme, že sa nám do Milána podarí prísť aby sme vám mohli natočiť naše dojmy z týchto na počutie zaujímavých priestorov.

Apple prinavráti kinu druhý život - svetapple.sk

Apple prinavráti kinu druhý život – svetapple.sk

zdroj: apple.com, corriere, grazia, dday, money, iphoneitalia

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk