O tom, že príde Apple Pay na Slovensko sa už úprimne špekuluje dlhšie. Nie je žiadnym tajomstvom, že sme ho už mali používať. Kvôli legislatívnym problémom to ale jednoducho nebolo možné. Teraz už prebieha beta testovanie služby. Apple Pay je už skoro na Slovensku.

Apple Pay je už skoro na Slovensku, v bankách sa už testuje.

Na internete sa začali objavovať počas minulého týždňa informácie o tom, že Apple Pay je už skoro na Slovensku. Niektorým zákazníkom Slovenskej Sporiteľne sa totižto podarilo zaregistrovať kartu a tak službu používať.

Žiaľ nefungovala. Vyzeralo to chvíľu tak, že táto banka oficiálne službu spúšťa ale dôvodom bola obyčajná chyba. Tá sa stala počas beta testovania systému. Službu mali využívať iba zamestnanci banky na to aby vyladili prípadné chyby. Apple Pay sa dostal ale aj medzi bežných ľudí a spôsobil tak trochu paniku. Dnes už vieme, že to bola iba chyba ale aj tá nám prezradila ako blízko k novej platobnej službe zase sme.

Reálne to ale nemôže byť príliš ináč, nakoľko Česko na Apple Pay funguje už niekoľko mesiacov. Pôvodne sa mala naša krajina zavádzať spolu s ňím. Nakoniec bolo ale od plánu upustené. Dnes už majú Apple Pay dokonca aj u susedov v Maďarsku či Rakúsku.

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Už prebieha testovanie – svetapple.sk

Kedy konečne príde na na Slovensko?

No a teraz odpoveď na dlho očakávanú otázku. Vzhľadom na to, že už prebieha “tajné” testovanie priamo v bankách, môžeme očakávať, že nás od služby nedelia mesiace ale prinajhoršom týždne. Presný dátum síce nepoznáme a tak isto ho nepozná oficiálne ani nikto iný ale domnievame sa, že pôjde o druhú polovicu júna. Súdime tak na základe našich dobrých, nemenovaných a nezávislých zdrojov z dvoch bánk.

Treba ešte podotknúť, že príchod služby je úplne oficiálny nakoľko všetky banky, ktoré ju budú na začiatku podporovať už stihli ohlásiť jej príchod pomocou svojich Facebook stránok. To kedy to ale bude presnejšie neodhalili.

Pokiaľ sa tešíš na to ako budeš konečne môcť v obchode platiť aj svojim iPhonom, ostaň naladený. Pokiaľ budeme poznať presnejší termín okamžite ťa o tom budeme informovať!

Tatra Banka ohlásila Apple Pay. Príde čoskoro. - svetapple.sk
Tatra Banka ohlásila Apple Pay. Príde čoskoro. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here