Na Slovensku máme veľmi dobre vyvinutú sieť bezkontaktných terminálov vhodných pre službu os Cupertinskej spoločnosti. Známa Tatra Banka ohlásila Apple Pay oficiálne na svojom Facebooku.

Technológia sa u nás omeškala, údajne kvôli legislatíve.

Ak je niečo, na čo sa majiteľ iPhonu či Apple Watch za posledné mesiace naozaj tešiť, tak je to práve služba, ktorá mu umožní jeho zariadením platiť v rôznych prevádzkach. Dôvod je taký, že Apple sa po dlhých piatich rokoch konečne dostáva aj na náš trh s technológiou Apple Pay vďaka čomu ju budeme môcť už onedlho aktívne využívať. V susednom Česku už táto technológia funguje niekoľko mesiacov a tak bolo otázkou času, koľko potrvá, kým sa dostane aj cez naše hranice.

Pôvodný plán dokonca hovoril o súbežnom spustení spolu s Českou republikou. To sa napokon nepodarilo a neoficiálne zdroje tvrdili, že za všetkým stojí legislatíva. V predošlích článkoch sme vás informovali o tom, že Apple Pay sa tak či onak chystá a dostať by sa k nám malo niekedy začiatkom leta. Teraz sa už z oficiálnych zdrojov začínajú šíriť informácie o tom, že tento plán vyjde. Potvrdzujú to už aj banky, ktoré Apple Pay prinesú.

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Apple Pay na Slovensku bude úspešný, ľudia sú zvyknutí platiť bezkontaktne – svetapple.sk

Tatra Banka ohlásila Apple Pay

Informácia o tom, že práve Tatra Banka ohlásila Apple Pay asi nikoho neprekvapila. Na Slovensku si vytvára marketing na základe podpory najmodernejších technológií medzi ktoré Apple Pay jednoznačne patrí už dlhé roky. Konkurenčnú službu Google Pay môžu majitelia zariadení s operačným systémom Andorid používať už vyše roka. Apple sa teda muselo poponáhľať.

V predošlom článku sme vás dokonca informovali aj o tom, ktoré banky budú službu podporovať už od začiatku spustenia. Tatra Banka v zozname nebola a označená bola ako tá banka, pri ktorej si budeme musieť na spustenie služby chvíľu počkať. Plány sa ale menia a posledný Facebookový status banky všetko vyvracia. Takýmto spôsobom Tatra Banka ohlásila Apple Pay.

Kedy teda príde?

Určite očakávate tak ako my aj informáciu o tom, kedy presne platba pomocou iPhonu bude funkčná aj na Slovensku. Žiaľ konkrétne sa odpovedať nedá, nakoľko to zatiaľ nikto oficiálne neprezradil. Vzhľadom ale na to, že práve Tatra Banka ohlásila Apple Pay oficiálnou cestou môžeme očakávať, že to dlho trvať nebude. Vychádza nám to na koniec jari prípadne začiatok leta tak ako v pôvodnom článku.

To možno ale nateraz ani nie je tak dôležité. Omnoho dôležitejšia je práve správa, že túto technológiu už ohlásila banka. To znamená, že sa služba blíži a je to oficiálne. Doteraz sme stále len vychádzali zo zdrojov, ktoré nechceli (nemohli) byť menované a tak správy mohli pôsobiť nedôverihodné. Tešíte sa na príchod tejto služby?

Apple Pay nálepky - svetapple.sk
Apple Pay nálepky – svetapple.sk

zdroj: zive.sk, facebook

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.