Platobná metóda od Applu prišla na Slovensko ešte v minulom roku. Ľudia si ju okamžite zamilovali a pomocou iPhonu alebo hodiniek platia prakticky neustále. Ide v podstate o globálny trend, nakoľko sa Apple Pay rozšírilo a predstavuje veľké percento všetkých platieb kartou.

Apple Pay sa vo svete teší obrovskej popularite!

Všimli ste si aj vy, ako často ľudia platia mobilom. Nie je to len u nás ale po celom svete. Ostatne, Apple Pay nie je žiadna novinka. Firma službu predstavila ešte s príchodom iPhonu 6/6 Plus v roku 2014. Od jej spustenia už teda ubehlo skoro 6 rokov. Funguje vďaka zabudovanému NFC.

Podľa dnešných prieskumov spoločnosti QUARTZ, predstavuje platobná metóda približne 5% všetkých celosvetových platieb, uskutočnených kartou. Možno sa vám toto percento nezdá ako extra veľké. V skutočnosti je to ale úspech enormných rozmerov.

Apple Pay funguje na Slovensku absolútne bezchybne. - svetapple.sk
Apple Pay sa vo svete teší obrovskej popularite!

Na to aby ste mohli pomocou tejto technológie platiť, musíte mať vybraný produkt od jablkovej spoločnosti. Konkurencia sa na Cupertínskeho giganta nechytá, pretože nemá tak dokonalo vyvinutý a ucelený systém platenia.

QUARTZ navyše vidí veľký úspech aj v skorej budúcnosti. Spoločnosť by mohla do piatich rokov so svojou službou predstavovať až 10% podiel na trhu vrámci všetkých uskutočnených bezkontaktných platieb (2025).

Dá sa teda povedať, že vďaka novým technológiám sa raz a navždy budeme postupne zbavovať nutnosti nosiť pri sebe kartu. Všetko budeme vybavovať cez naše inteligentné zariadenia. Už dnes to tak funguje, avšak nie každý tieto možnosti využíva.

Ľudia sa ale pomaly naučia a budú si pochvaľovať. Ostatne, takéto platenie je rýchlejšie, pohodlnejšie a hlavne bezpečnejšie ako platby klasickou kartou. To sme si nevymysleli, to je jednoducho fakt. Do komentára nám napíšte, kto z vás už používa Apple Pay a kto podobným technológiám neverí a radšej sa im vyhýba. Za nás je služba super a sme radi, že minulý rok prišla aj do našej krajiny.

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay sa vo svete teší obrovskej popularite!
Prečítajte si tiež  Službe Apple Maps pomáha nová technológia. Ľudia ju nosia na chrbtoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.