Apple Pay dorazila na Slovensko len minulý rok. Od tej doby sa teší skutočne veľkej popularite. Používatelia platia pomocou iPhonu a hodiniek Apple Watch naozaj veľmi radi. Výhodou je aj to, že tu môžete mať viacero kariet naraz. Nie všetky ale používate často. Ako si nastaviť jednu, ktorú tu budete pripravenú na platbu primárne?

Apple Pay

Samotná služba bola po prvý krát predstavená ešte v roku 2014. NFC čipom s jej podporou bol vybavený už iPhone 6/ 6 Plus a prvá séria hodiniek Apple Watch. Postupne sa začala dostávať do sveta a Apple hlásilo prvé úspechy. Dnes je Apple Pay rozšírené skoro všade vrátane Slovenska. Na podporu sme síce čakali v podstate 5 rokov ale čo s tým narobíme. Hlavne, že ju už máme.

Apple Pay môžete využívať prakticky na každom bezkontaktnom termináli vo svete. Telefón od vás potrebuje len to aby ste sa autorizovali pomocou Face ID alebo Touch ID. V niektorých prípadoch si vypýta aj heslo od zariadenia. Všetko je však mimoriadne rýchle a trvá to sotva pár sekúnd.

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay na Slovensku funguje od roku 2020 – svetapple.sk

Dôvod je ten, že terminál je aktívny zatiaľ čo čip v klasickej karte je pasívny. Chvíľu trvá kým medzi sebou nadviažu kontakt. Ak máte ale Apple Pay, tak terminál ale aj NFC v iPhone je neustále aktívne a tak sa omnoho rýchlejšie spoja a dokážu vykonať medzi sebou transakciu

Výhodou služby je aj omnoho vyššia bezpečnosť oproti platbe klasickou kartou. Apple Pay o vás neukladá žiadne údaje, takže predajca sa dozvie len číslo platby a niekoľko čísel z vášho účtu.

Riziko zneužitia je teda v podstate nulové pokiaľ niekto nepozná prístupový kód od vášho zariadenia a nedokáže naskenovať kartu pri chvíľke nepozornosti. Pokiaľ tu máte nainštalovaných viacej kariet, rozumieme tomu, že niektoré používate častejšie ako ostatné. Primárnu kartu si môžete v službe nastaviť takto:

Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu.

Na toto nastavenie môžete využiť v podstate až dve možnosti. Jedna je jednoduchá a robí sa priamo v aplikácii Wallet, druhá je komplikovanejšia a robí sa cez nastavenie. Začnime teda tou jednoduchšou.

  • Odomknite zariadenie a otvorte aplikáciu „Wallet“
  • Z kariet vyberte tú, ktorú chcete použiť ako primárnu
  • Akonáhle sa s ňou dá hýbať, presuňte ju na spodok (tak aby ju bolo vidieť celú)
  • Akonáhle budete najbližšie platiť, ako prvá vám vyskočí práve táto karta
  • Ešte dodáme, že rovnakým spôsobom môžete meniť aj poradie ostatných kariet, ktoré sa nachádzajú za ňou.
Prečítajte si tiež  Tohtoročný iPhone predstavuje názvy všetkých modelov
Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu.
Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu. – svetapple.sk

Ak sa vám to nedarí, vyskúšajte aj náš návod, kde budete kartu meniť priamo v nastaveniach zariadenia. Opäť vám to zaberie sotva niekoľko sekúnd. Poďme na to:

  • Otvorte Nastavenia
  • Vyberte v menu možnosť Wallet a Apple Pay
  • Nižšie nájdite možnosť „Predvolená karta“
  • Určite kartu, ktorú chcete používať primárne.
  • Hotovo!
Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu.
Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.