Spoločnosť Apple neustále pracuje na vývoji svojich produktov. Patrí sem aj príslušenstvo Apple Pencil, ktoré je vo svete veľmi populárne najmä medzi umelcami. Pozrite sa na to, ako by mohlo byť pero v budúcnosti vylepšené vďaka perfektnému patentu, ktorý dnes v Cupertine získali.

Apple Pencil 3 dostane haptickú odozvu.

Ako vylepšiť už dokonalé? Ťažká otázka. Čo sa týka Apple Pencil, tak je to naozaj vynikajúci produkt. Či už v prvej alebo druhej generácii ponúka to najdôležitejšie, čím je perfektná odozva na pohyb. Správa sa jednoducho ako skutočná ceruzka. Ostatné vylepšenia sú už sekundárne ale aj tak sa rátajú.

- Reklama -

Dnes sa pozrieme na to, ako by mohla dávať ceruzka svojim používateľom spätnú väzbu, pomocou haptickej odozvy. Apple získalo nový patent, ktorý vyzerá veľmi dobre a je reálne, že by ho mohlo použiť pri tvorbe tretej generácie. Do budúcnosti má veľký význam a príde nám ako inovácia, ktorá v Apple Pencil dnes značne chýba a jej použitie by sa za každých okolnosti hodilo…

Apple Pencil 3 dostane haptickú odozvu.
Apple Pencil 3 dostane haptickú odozvu.

Priamo v zariadení by sa mohol ocitnúť špeciálny motorček, ktorý by viedol odozvu pomocou špeciálnych materiálov až ku prstom používateľa. V jednom prípade by boli na Apple Pencil výstupky, v druhom prípade by bolo všetko skryté (viac na obrázkoch). Výhodou toto riešenia by bola informácia, ktorá by nijakým spôsobom nenarúšala pohyb ceruzkou.

Môžeme to vysvetliť aj takto. Pridať vibračný motorček do Apple Pencil nie je náročné. Šikovný tím profesionálov to zvládne ľavou zadnou. Náročné je ale urobiť tento motorček takým spôsobom, aby nijako neovplyvňoval smer ceruzky, pokiaľ s ňou používateľ pracuje. Haptická odozva by bola teda v tomto prípade veľmi jemná a veľmi nenápadná. Pocítil by ju iba prst.

Napadá nás napríklad, že by Apple Pencil mohla umelo vytvárať dojem akéhosi „odporu“, ktorý vznika aj pri bežnom kreslení klasickou ceruzkou. Používateľ by mal v takomto prípade jednoducho pocit, že kreslí na papier a nie na lesklý a šmykľavý displej tabletu. Nechajme sa prekvapiť ako to napokon dopadne. Čo si myslíte o takejto inovácii vy? Patrí do iPadu alebo nie?

Apple Pencil 3 dostane haptickú odozvu.
Apple Pencil 3 dostane haptickú odozvu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.