Či sa vám to páči, alebo nie, základný iPhone 14 dnes patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na svete a určite to nie je náhoda. Tento model totiž obsahuje všetko, čo od neho bežný človek potrebuje a navyše sa dá kúpiť po zľave za extrémne výhodnú cenu, ktorej sa odoláva skutočne len veľmi ťažko.

iPhone 14 má 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením 2532 × 1170 pixelov (460 ppi) a nádherným zobrazením. Rovnako disponuje solídne spracovanou konštrukciou, ktorá kombinuje hliník a sklo. Na obrazovke sa navyše nachádza ochrana Ceramic Shield a celý iPhone 14 je odolný voči vode v rámci normy IP68. O výkon sa potom stará výkonný procesor A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm procesom a spriahnutý je so 6 GB operačnou pamäťou RAM. Ide skrátka o hardvér, ktorý vám vydrží dlhé roky.

Čo sa týka ceny, tak tá je dnes viac ako priaznivá a iPhone 14 je v súčasnosti pravdepodobne ten najvýhodnejší model, aký si môžete v pomere cena / výkon / protihodnota od Apple vôbec kúpiť. Štandardne sa totiž v čase uvedenia na trh predával za 999 €. Keďže však poklesol kurz eura voči doláru a zariadenie nie je úplnou novinkou, dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 679 €. Je to dokonalý vstup do sveta Apple, ale aj dostupný medzigeneračný upgrade, ak napríklad používate iPhone XR, 11 alebo 12.

Prečo si kúpiť iPhone 14? Tu je pár dôvodov 

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

Ako už sme naznačili vyššie, iPhone 14 nie je úplnou novinkou, no existuje viacero dôvodov, prečo by ste si mali vybrať práve tento model. V prvom rade treba napísať, že má všetko, čo od neho bežný človek potrebuje. Vzadu sú dva 12 Mpx fotoaparáty (širokouhlý a ultraširokouhlý), na ktoré zachytíte nádherne denné, nočné, ale aj portrétne zábery a ak budete natáčať video, pomôže vám v tom špičková stabilizácia senzorov. Zariadenie samozrejme zvláda 4K pri 60 FPS, alebo aj FullHD pri 240 FPS a disponuje aj filmovým režimom či akčným, extrémne stabilizovaným videom.

iPhone 14 má tiež plnú 5G konektivitu a dokonca sa vie pripojiť aj na satelit. Na Slovensku to, žiaľ zatiaľ nefunguje. Okrem iného je tu aj veľká 3 279 mAh batéria s podporou MagSafe či rýchleho nabíjania, odomykanie cez Face ID či operačný systém iOS, na ktorý vám budú chodiť najnovšie aktualizácie softvéru ešte aspoň štyri roky. Ak sa vám teda iPhone 14 pozdáva, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 679 €. Z nášho pohľadu ide o dokonalú ľudovú voľbu. Rozhodnutie, ale nechávame samozrejme na vás.

Prečítajte si tiež  Apple musí zaplatiť odškodné 50 miliónov dolárov. Dôvod vás prekvapí!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -