Apple čas od času kúpi menšiu firmu s ktorou následne pracuje na svojich technológiách. Presne to môže byť aktuálny prípad NextVR. Spoločnosť sa zaoberá predovšetkým virtuálnou realitou, športom, zábavou či hudbou. Cena možnej akvizície je až 100 miliónov dolárov.

Apple plánuje nákup NextVR

Na internet sa dnes dostali zaujímavé správy, ktoré hovoria o rokovaniach medzi cupertinskym gigantom a firmou NextVR. Tá sa už v súčasnosti stará o to, aby mohli jej zákazníci sledovať šport v AR, pomocou headsetu od PlaySation, HTC, Google, Oculus Microsoft atď…

Jej partnerstvá s NBA, Fox Sports, WWE, Wimbledon a mnohými ďalšími vyzerajú lákavo. NextVR vlastní okrem iného aj 40 unikátnych patentov, ktoré nejakým spôsobom súvisia s rozšírenou realitou a prehrávaním videa.

https://youtu.be/LB3zpKrr_JE

Nakoľko vieme, že sa Apple s týmito technológiami už niekoľko rokov pohráva a AR bude evidentne naša budúcnosť, nákup spoločnosti nám príde celkom logický. Na celej tejto správe je zaujímavé, že hoci ešte nikto o nákupe oficiálne nehovoril, zamestnanci NextVR už dostali avizo, že sa možno budú musieť presťahovať do Cupertina.

Apple vyvíja svoje vlastné AR okuliare a headset

Je verejným tajomstvom, že spoločnosť Apple usilovne pracuje na svojich vlastných okuliaroch, ktoré budú poskytovať rozšírenú realitu. Predstavené by mohli byť už v roku 2021 a pracovať budú výhradne v spolupráci s iPhonom. Nakoľko sme videli na iPade Pro 2020 LiDAR skener, ani trochu nepochybujeme o tom, že sú tieto informácie pravdivé.

Okrem toho by sme sa v budúcom roku mohli dočkať aj celého headsetu, ktorý však už nebude nutné používať výhradne s vašim iPhonom. Toto zariadenie poskytne dva špičkové 8K displeje (pre každé oko) a malo by vás dokonalo vtiahnuť do deja virtuálnej/rozšírenej reality. Budúcnosť znie v tomto smere teda veľmi zaujímavo a držíme Applu palce, aby sa ju podarilo čo najskôr naplniť.

Apple plánuje nákup NextVR. Cena je 100 000 000 dolárov!
Apple plánuje nákup NextVR. Cena je 100 000 000 dolárov!
Prečítajte si tiež  Za pripravovaný iPhone SE si priplatíme. Toto Slovákov nepoteší
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.