Prvé iPady Pro už dorazili ku svojim zákazníkom a my sa tak môžeme pozrieť na to, ako funguje revolučná technológia LiDAR, ktorá je absolútnou pýchou tohto produktu. Je to niečo, čo sme ešte v podstate nevideli, ani u konkurenčných výrobcov. Apple v tomto smere udáva trendy. Pozrite si prvé videá zo skenovania priestoru.

Takto fascinujúco funguje LiDAR skener v iPade Pro 2020.

Nový iPad Pro by mal byť vďaka tejto vychytávke najlepším AR zariadením na svete. Minimálne tak tvrdí Apple a my nemáme absolútne žiaden dôvod tomu neveriť. LiDAR má omnoho lepšie vlastnosti, ako klasický ToF senzor, ktorý používa napríklad aj konkurencia. Jablkový tablet je teda vďaka tomu oveľa schopnejší a hlavne presnejší.

Dokáže naozaj vierohodne zmapovať celý priestor a neprekážajú mu v tom ani rôzne predmety ako skrine, stoly, stoličky, batohy a podobne… Už teraz v ňom vidíme obrovský potenciál nielen pri použití v hrách, ale aj pri tvorbe interiérového dizajnu a podobne. Hoci je technológia zmenšená do rozmerov šošovky fotoaparátu a limitovaná hrúbkou tabletu (5,9 mm), v miestnosti, ktorá nemá na dĺžku viac ako cca. 5 metrov, nemá absolútne žiaden problém.

Apple A12Z je len premenovaný procesor A12X.
Takto fascinujúco funguje LiDAR skener v iPade Pro 2020.

Klasické LiDAR skenery, ktoré používa napríklad aj NASA, pri misiách spojených s pristávaním na Marse sú oveľa väčšie. Na druhej strane ale treba povedať, že zmapovať vedia podstatne viac a určite aj o niečo presnejšie. Tento fakt nás ale pri iPade Pro 2020 v podstate nezaujíma, pretože je len veľmi malá pravdepodobnosť, že tu budete LiDAR používať v priestoroch, ktoré sú nad jeho limit.

- Reklama -

Na záver si na videách nižšie ešte všimnite, ako rýchlo dokáže táto technológia pracovať. Samozrejme nie je to úplne “okamžitý proces”. Fascinuje nás ale to, že ide možno len o zlomok sekundy kým naskenuje nejakú časť priestoru. Uvidíme, ako sa podarí LiDAR zakomponovať do appiek samotným vývojárom. Podľa nás má obrovské možnosti a konkurencia ho začne veľmi rýchlo kopírovať!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here