Počas posledného roka pocítili silný vplyv pandémie aj v Cupertine, kde svetová zdravotná kríza spôsobila nejeden závažný problém. Spoločnosť Apple má preto záujem o zaočkovanie svojich zamestnancov, aby mohlo všetko fungovať tak ako predtým.

Firma ponúka špeciálnu dovolenku na deň, kedy si pracovníci nechajú pichnúť vakcínu. Pokiaľ by sa potom náhodou stretli s nechcenými vedľajšími účinkami, môžu naďalej čerpať dodatočné nemocenské voľno. Apple v súčasnosti nemá vlastné dodávky vakcín, takže sa pracovníci musia spoliehať na zdravotné zariadenia svojho štátu. Minimálne v USA však očkovanie prebieha v plnom prúde, a tak by s tým v priebehu najbližších týždňov a mesiacov nemal byť problém.

- Reklama -

Iniciatívu podporil aj Tim Cook

Technologická spoločnosť uzavrela všetky areály v kalifornskom Cupertine ešte počas minulého roka a rovnaký osud stihol aj ostatné pobočky. Pokiaľ to bolo možné, zamestnanci pracovali z domu a do práce chodili len v prípade, že to bolo nevyhnutné.

Generálny riaditeľ Applu – Tim Cook, vo svojom marcovom rozhovore uviedol, že sa už nemôže dočkať chvíle, kedy sa zamestnanci vrátia naspäť do kampusu. Povedzme si na rovinu, že sociálny kontakt chýba azda každému z nás.

Podľa Cooka sú fyzické stretnutia nevyhnutné, aby bolo možné plánovať inovácie a budúce spolupráce. Vo vakcínu teda verí a očkovanie má u neho plnú podporu.

Napíšte nám do komentára, ako je to u vás. Poskytuje vám váš zamestnávateľ podobné benefity alebo nie?

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here