To čo sa odohralo pred pár dňami v Nemecku a Belgicku je hotová katastrofa. Pokiaľ ste sledovali správy alebo čítali spravodajstvo na internete, určite vám neunikli informácie o mohutných záplavách. Tie zrovnali so zemou stovky domov či iných stavieb a vyžiadali si žiaľ aj mnoho obetí na životoch.

Aby sme boli presnejší, ku dnešmému dňu tejto prírodnej katastrofe podľahlo už 183 ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Tisíce ďalších ľudí prišli z hodiny na hodinu o strechu nad hlavou, pretože im domy zaplavila storočná voda.

Záplavy sa v najväčšej miere objavili v Nemecku, Belgicku a Holandsku, pričom z mapy skoro úplne vymazali niekoľko dedín. Nemalé škody utrpela aj infraštruktúra, pretože voda so sebou brala cesty, pôdu ale aj mosty.

Záchranné zložky a prvá pomoc mala problémy dostať sa ku zasiahnutým oblastiam. Ako môžete vidieť na fotografí vyššie, voda spôsobila mohutné prepady pôdy.

Tim Cook podáva pomocnú ruku 

Ku tejto tragickej udalosti sa už stihol vyjadriť aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, ktorý oznámil, že firma pod jeho vedením plánuje darovať financie pre organizácie v západnej Európe na pomoc po povodniach.

Konkrétna čiastka síce zverejnená nebola, no odhadom môže ísť o niekoľko miliónov eur. Apple pravidelne pomáha aj po iných živelných katastrofách. Firma minulý rok napríklad darovala financie organizáciám po výbuchu v Bejrúte alebo požiaroch v Kalifornii.

Prečítajte si tiež  Vývojári podali na Apple miliardovú žalobu. Toto sa im nepáči
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here