Je verejne známe, že Applu nie je ľahostajné dianie vo svete. Akonáhle sa vyskytne nejaký problém či katastrofa, veľakrát promptne reaguje s ponukou pomocnej ruky. Nedávno sme o tom písali v súvislosti s tragickým výbuchom v Bejrúte. Teraz firma pomôže Kalifornii.

Apple finančne pomôže v boji s požiarom

Jablková spoločnosť plánuje poskytnúť finančný dar Kalifornii, ktorá je aktuálne ťažko skúšaná ničivými požiarmi naprieč celou krajinou. Všetko začalo extrémnymi teplotami a nebezpečnou búrkou.

- Reklama -

Počas posledných 72 hodín sa tu objavilo cca 11 000 silných úderov bleskov. Práve tie stoja za vznikom enormného množstva požiarov, ktorých je aktuálne viac ako 367. Tamojší guvernér Gavin Newsom bol kvôli týmto súvislostiam nútený vyhlásiť núdzový stav.

Situácia prichádza koncom augusta, kedy má krajina pravidelne problémy s vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou. To sú priam ideálne podmienky na šírenie nebezpečných plameňov. Veľa ľudí bolo nútených kvôli vlastnej bezpečnosti opustiť svoje domovy.

Výrazne sa zhoršila aj celková kvalita ovzdušia poblíž centrály spoločnosti Apple v Cupertine. Samotná Kalifornia bojuje s požiarmi v rovnakom období (august-november) prakticky každý rok. Pomáha im silný vietor a typické dlhotrvajúce suchá.

Apple poskytlo finančný dar aj v rokoch 2017, 2018 či 2019. V podstate tak iba pokračuje „v tradícii“. Momentálne nie je jasné, akú čiastku bude „pomocná ruka“ predstavovať. Pokojne to však môžu byť aj desiatky miliónov dolárov.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.