Spoločnosť Apple zjednodušila spôsob prispievania finančných darov na prebiehajúcu krízu na Ukrajine v spolupráci s organizáciou UNICEF. Zákazníci môžu touto cestou pomôcť s tým vedomím, že ich peniaze neskončia v rukách podvodníkov.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ako spozoroval Macrumors, firma pridala na vrch svojej internetovej stránky nápadný banner, ktorý návštevníkov presmeruje do iTunes. Tám následne môžu darovať finančnú čiastku v rozsahu od 5 € do 150 €.

Apple (snímka obrazovky)

Technologický gigant uvádza, že všetky dary, uskutočnené prostredníctvom portálu iTunes, pôjdu v 100 % výške priamo na účet organizácie UNICEF USA a jej prebiehajúcemu úsiliu pomôcť rodinám, ktoré sú momentálne priamo zasiahnuté vojnou na Ukrajine.

Apple pomáha Ukrajine viacerými spôsobmi 

Je to tak ďalší krok, pomocou ktorého sa spoločnosť Apple snaží pomôcť. Firma už na situáciu reagovala tým, že v Rusku zastavila predaj svojich produktov a takisto do krajiny prestala voziť nový tovar.

Okrem toho tamojší obyvatelia už nemôžu používať službu Apple Pay a na celom území Ukrajiny sú obmedzené „živé“ mapové služby, týkajúce sa premávky alebo udalostí.

Tim Cook tiež pred týždňov zverejnil status, v ktorom všetkých fanúšikov spoločnosti Apple uisťuje, že firma pomôže Ukrajine. Podľa všetkého pôjde nie len o humanitárnu pomoc ale takisto aj o finančnú pomoc. Detaily však špecifikované zatiaľ neboli.

Apple (snímka obrazovky)

Spomenúť musíme aj to, že celá spoločnosť je podľa oficiálneho stanoviska „hlboko znepokojená“ prebiehajúcim konfliktom a stojí na strane mieru. Pokiaľ chcú zamestnanci darovať finančný príspevok Ukrajine, môžu to ohlásiť Apple a firma následne dorovná ich vklad v pomere 2:1. Inými slovami, ak niekto pošle 100 €, Apple tento príspevok zvýši na 300 €.

Situáciu naďalej sledujeme a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -