Vyzerá to tak, že predstavovanie nových produktov ešte neskončilo. Spoločnosť Apple chystá ďalší event, na ktorom nám ukáže počítače s procesorom Apple Sillicon. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na AirTag či AirPods Studio. Informácie sa opierajú o úniky Jona Prossera.

Pripravte sa na novembrovú udalosť

Tento rok to bude skutočne „nabité“. Aj keď pôvodné plány skomplikoval koronavírus, v Apple sa rýchlo vynašli a vymysleli nový spôsob prezentácie. Časté video-konferencie sú veľmi príjemné a musíme povedať, že aj pútavé. Je to skrátka úplne iný koncept v porovnaní s tým, na čo sme boli zvyknutí po minulé roky.

Jablková spoločnosť už dávnejšie prezradila, že do konca roka 2020 predvedie prvý počítač s vlastným ARM procesorom. No a keďže sme doteraz žiaden Mac s čipom Apple Sillicon nevideli, jeho premiéra nás stále iba čaká.

To, kedy sa jej dočkáme upresnil leaker Jon Prosser (Na portáli AppleTrack má hodnovernosť únikov na úrovni 85,5%). Podľa jeho odhadov by sa mal ďalší event konať 17. novembra. V podstate tak klope na dvere. Firma všetko ohlási už 10. novembra.

Čo na tomto evente uvidíme?

Určite vás zaujíma, na čo sa môžeme tešiť. V skutočnosti je to stále tajomstvom, nakoľko nepoznáme zoznam počítačov, ktoré prídu s podporou ARM. Bližšie informácie poskytol leaker Mark Gurman (Na portáli AppleTrack má hodnovernosť únikov na úrovni 88,3%) z agentúry Bloomberg.

Podľa jeho zistení sa má jednať o notebook a nie o iMac. V tejto súvislosti kolujú dohady o návrate 12″ MacBooku. Rovnako tak by sa mohol Apple Sillicon ukázať aj v MacBooku Air a v MacBooku Pro 13″ (to je oveľa pravdepodobnejšie).

Druhý menovaný model je už dlhodobo nedostupný v základných verziách, čo môže súvisieť s obmedzovaním výroby kvôli nástupcovi. So všetkým súhlasí aj analytik Ming-Chi Kuo (Na portáli AppleTrack má hodnovernosť únikov na úrovni 77,5%). Ten dávnejšie oznámil, že firma do konca roka znova aktualizuje MacBook Air a MacBook Pro 13″. Po prvýkrát tak urobila v druhom kvartáli 2020.

Netreba tiež zabúdať na doplnky AirTag a AirPods Studio. V oboch prípadoch Apple mešká a musí sa poponáhľať, aby stihlo vianočnú sezónu.

O aké procesory sa bude jednať?

Hneď zo začiatku vás upozorňujeme, aby ste neočakávali žiadnych výkonnostných rekordérov. Netvrdíme, že Apple Sillicon bude slabý. Medzi jeho hlavné benefity má ale patriť predovšetkým rozumná spotreba energie.

Niektoré zdroje uvádzajú, že vybrané počítače môžu vydržať aj 15-20 hodín na jedno nabitie. To sú fantastické hodnoty. Ak by boli skutočné, Apple má v rukách obrovské eso.

Ako prvý by mal uzrieť svetlo sveta čip A14X, ktorý poskytne 12 samostatných jadier (8 vysokovýkonných jadier a 4 energeticky úsporné jadrá). Tak isto sa môžu objaviť aj ďalšie procesory s vyšším počtom jadier. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či sa na premiéru Apple Sillicon tešíte, alebo ostanete verní Macu s Intelom.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo novú generáciu hodiniek Apple Watch Series 8

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.