Zvykli ste si na Apple Pay? Predpokladáme, že áno. Ide o perfektný a jednoduchý systém, vďaka ktorému už nemusíte so sebou nosiť veľkú hotovosť alebo kreditné karty. Ako sa však zdá, Apple chce ísť so svojou službou ešte ďalej.

Agentúra Bloomberg zverejnila správu, v ktorej tvrdí, že v Cupertine pracujú na systéme splátok, ktorý bude dostupný pre všetky nákupy cez Apple Pay. Nemá sa samozrejme vzťahovať len na zariadenia od Apple a má byť podobný ako funkcia Buy Now od PayPal. Apple ju interne nazýva „‌Apple Pay‌ Later“ (nemusí ísť o finálny marketingový názov).

- Reklama -

Veriteľom má byť Goldman Sachs

Zdroj: Fox Bussines

Ak sa pýtate, ako to má vlastne fungovať, odpoveď je jednoduchá. Apple rokuje so známou bankou Goldman Sachs, s ktorou chce uzavrieť širšie partnerstvo. Tá by mala pôsobiť ako veriteľ pôžičiek potrebných na mesačné splátkové plány.

Tá istá banka už s technologickou spoločnosťou spolupracuje a to konkrétne na produkte Apple Card, ktorý však na Slovensku nie je dostupný. Dôležité je v tomto bode podotknúť, že splátkový kalendár sa nemá viazať na Apple Card a od používateľov ani nebude vyžadovať vlastnenie tejto karty.

Unboxing- Apple Card, budete mať z toho zážitok tak ako pri inom produkte. - svetapple.sk

Ako uvádza Bloomberg, ak si zákazník zakúpi tovar cez Apple Pay, bude ho môcť uhradiť v štyroch bezúročných platbách, uskutočňovaných každé dva týždne. Úrok sa mu zaráta až v prípade, že si zákazník požičia a peniaze bude splácať niekoľko mesiacov.

Systém štyroch platieb a mesačných splátok

Možnosť zaplatiť za niečo na štyrikrát Apple interne nazýva „Apple Pay in 4“ a ak si budete chcieť sumu rozrátať na niekoľko mesiacov, prejdete do programu „Apple Pay‌ Monthly Installments„. Používatelia si budú môcť v priebehu času zvoliť ľubovoľnú kreditnú kartu na uskutočnenie svojich platieb s paušálom ‌Apple Pay‌ Later (zatiaľ nie je jasné, s akými úrokovými sadzbami).

Apple Pay

Technologický gigant samozrejme počíta s tým, že používateľov Apple Pay Later bude musieť najskôr schvaľovať prostredníctvom ich údajov a aplikácie Wallet. Služba ale nebude vyžadovať priebežnú kontrolu kreditu. Niektoré z programov Apple Pay Later nebudú zahŕňať poplatky za oneskorenie alebo spracovanie platby. Používatelia teda zaplatia len úrok.

Na záver je dôležité spomenúť, že novinka je stále iba vo vývoji a Apple ju nemusí dotiahnuť do konca (ak sa napríklad nedohodne s bankou Goldman Sachs). Takisto platí, že Apple Pay Later nemusí byť dostupné na Slovensku, prípadne sa sem dostane až neskôr. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto systéme myslíte vy. Je to z vášho pohľadu dobrý nápad alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.