A máme to tu zas. Pokiaľ používate iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 a watchOS 7 v rámci vývojárskeho testovania (ktoré je odlišné od toho verejného), môžete si nainštalovať novú, v poradí už piatu beta verziu!

Nové beta verzie dostupné!

Posledná aktualizácia je dostupná pre takmer všetky operačné systémy s výnimkou macOS Big Sur 11 (tu si pravdepodobne budeme musieť chvíľu počkať). Pokiaľ však máte iPhone, iPad, Apple TV alebo Apple Watch, môžete začať veselo inštalovať.

Samotné iOS 14 (ktoré testujeme v redakcii) si v piatej bete pýta až 1,82 GB voľného miesta (iPhone 11 Pro). Očakávať teda môžeme viacero zmien alebo vylepšení, ktorá sa budú týkať hlavne lepšej stability, rýchlosti, výdrže batérie a celkovej funkcionality systému.

V súčasnej dobe je ešte veľmi skoro hovoriť o tom, čo si so sebou priniesli softvérové novinky pri konkrétnych zariadeniach. Podrobnejší článok očakávajte až v priebehu zajtrajšieho dňa. Z osobných skúsenosti ale vieme, že výrazných zmien bude pomenej (ak vôbec nejaké).

Tie najväčšie inovácie prichádzajú v prvých 2-3 beta verziách a zvyšok sa už iba ladí, aby bola softvérová novinka pripravená na ostrý štart. Počas tohto roka bude naplánovaný niekedy na september až október 2020. Nechajme sa prekvapiť. Pokiaľ už máte iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 alebo watchOS 7 nainštalované, do komentára nám napíšte, či ste spozorovali nejaké rozdiely alebo novinky. Budeme vďační za každý váš postreh!

Prečítajte si tiež  Apple pravdepodobne nechce, aby Samsung dodával procesory pre iPhone 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.