Apple predĺžil zmluvu zo spoločnosťou  Liquidmetal Technologies do piateho februára 2015. Spoločnosť tak nespravila prvý krát. Zmluvu už raz predĺžila v júni 2012, no tá  vypršala vo februári tohoto roku (pôvodná licencia od  Liquidmetal Technologies je ešte z roku 2010).

Apple chce liquidmetal použiť zrejme na telách nových produktov. Tieto dlhodobé plány by už mohli uzrieť svetlo sveta budúci rok. Špekulovalo sa už aj o budúcej generácií iPhonu no ako vidíme podľa najväčšej pravdepodobnosti sa tak nestane. Vynálezca tohto odolného a zároveň pružného materiálu povedal že Apple bude môcť použiť  liquidmetal najskôr o 3-5 rokov. Toto prehlásil ešte v roku 2012 a tak by rok 2015 mohol sedieť.

2010-iphone-ipod-ipad

Licencia na materiál vyjde jablkovú spoločnosť vraj na cca 100 miliónov dolárov ročne. Technológia by mohla Applu umožniť vyrobiť neopakovateľný, zrejme aj ťažko zkopírovateľný, design produktov.

- Reklama -

Apple vyvíja technológiu už niekoľko rokov. Je z neho vyrobený nástroj na vysúvanie sim-karty. To ste zrejme nevedeli že? 🙂

Liquidmetal

 

 

zdroj:muj-ipad.cz

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here