Jablková spoločnosť nerada experimentuje s technológiami, ktoré ešte nie sú vo svete zaužívané. Predtým, ako niečo uvedie na trh, vystavuje novinky náročnému a dlhodobému testovaniu. Podľa najnovších informácii analytika Ming-Chi Kua príde Apple s prvými zariadeniami, ktoré budú mať mini-LED displeje až začiatkom budúceho roka.

Apple s mini-LED v roku 2021

Jablková spoločnosť prináša každý rok zaujímavé inovácie v rôznych oblastiach. Už začiatkom budúceho roka chce predstaviť nový MacBook Pro 14,1″ a MacBook Pro 16″ s mini-LED displejmi, ktoré momentálne nenájdeme v žiadnych iných produktoch (od tejto firmy). Tak isto by sa nové zobrazovacie jednotky mali dostať aj do iPadu Pro 2021 či Apple Watch Series 7.

- Reklama -

Ming-Chi Kuo zo začiatku roka tvrdil, že tieto panely prídu na trh ešte koncom roka 2020. Postupne však svoje predpovede opravuje a presúva ich o niekoľko mesiacov neskôr. Dôvodom je okrem iného aj koronavírus.

Ten značne skomplikoval dôležité procesy, ktoré treba vykonať pred uvedením na trh. Musíme však podotknúť, že mini-LED displeje by mali byť už pripravené a Apple ladí iba drobné detaily. Ich výroba je naplánovaná na Q4 2020, no kompetentní sa nebudú ponáhľať, aby v rovnakom období predstavili aj prvé produkty, ktoré ich budú obsahovať.

Mini-LED displeje budú pre Apple v roku 2020 veľmi dôležité.
Mini-LED

Aké budú mať výhody mini-LED displeje pre Apple?

Ak vás zaujíma, čí je táto technológia taká výnimočná, tak v prvom rade je to je hrúbka a potom energetická náročnosť. V oboch prípadoch dosahuje mini-LED lepšie výsledky ako klasické OLED displeje. Spomenúť by sme potom mali aj lepšiu cenu, ktorá bude pri veľkom počte vyrobených kusov dôležitým aspektom.

Samozrejme, že nové zobrazovacie jednotky ponúkajú špičkovú kvalitu v oblasti jasu, farieb, kontrastu a všetkého ostatného. Používateľ by nemal pocítiť, že sa pozerá na niečo iné ako na bežný OLED displej. Uvidíme, ako bude pokračovať vývoj a sme veľmi zvedaví, ako budú nové mini-LED displeje vyzerať v praxi. Ich menšiu energetickú náročnosť si vieme predstaviť napríklad pri Apple Watch… Čo vy na to?

Apple predstaví prvé zariadenia s mini-LED displejom až v roku 2021. Aké majú výhody?
Apple predstaví prvé zariadenia s mini-LED displejom až v roku 2021. Aké majú výhody?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.