Pokiaľ vás tohtoročná generácia iPadu Pro príliš neoslovila, skúste chvíľu počkať. Apple malo pôvodne v pláne vydať ďalšiu novinku ešte koncom tohto roka. Kvôli koronavírusu sa však predstavenie odkladá na 2021. Okrem rýchleho pripojenia 5G dostane budúci iPad Pro aj mini-LED displej.

iPad Pro s 5G a mini-LED displejom

Vyzerá to tak, že Apple bude musieť odložiť plánovanú novinku. Informuje nás o tom správa od United Daily News. Hoci sme už v roku 2020 nový iPad Pro videli, v Cupertine pripravujú ďalšiu, „profi“ verziu, ktorá bude mať 5G, revolučný mini-LED displej a extrémne výkonný procesor. Pôvodne ho chcelo Apple vydať niekedy v októbri alebo novembri, po predstavení nových iPhonov 12 a 12 Pro. Ako to však vyzerá pandémia novému tabletu skrížila cestu a dočkáme sa ho až v roku 2021.

Podobné informácie avizoval ešte minulý týždeň analytik Jeff Pu. Ten odkázal investorom, aby zvážili svoje kroky, lebo toto zariadenie sa môže oneskoriť a dokonca aj presunúť do budúceho roka. Nakoľko to dnešné informácie od nezávislého zdroja potvrdzujú, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že sa tak naozaj stane.

iPad Pro s 5G nebude jediným zariadením, na ktoré si budeme musieť dlhšie počkať. Podobný osud hrozí aj pripravovanému iPhonu 12/12 Pro, ktorý by sa mohol na trhu objaviť až v októbri či dokonca novembri 2020.

iPad Pro LiDAR

Čo prinesie nový iPad Pro s 5G?

Tento model by mal prísť na trh výhradne 12,9″ displejom, ktorý bude založený na spomínanej technológii mini-LED. Zobrazenie zostane samozrejme rovnaké, no zariadenie bude schopné lepšie pracovať s energiou, čo predĺži výdrž batérie. Pod kapotou sa bude nachádzať super výkonný procesor Apple A14X, ktorý by mal byť naladený na viac ako 3GHz. Výhodou bude tiež výroba pomocou 5nm procesu.

Presnejšie detaily ohľadom tohto pripravovaného modelu zatiaľ nepoznáme. Vieme však, že Apple zapracuje aj na jeho dizajne, ktorý bude jemne pozmenený. Tohtoročný iPad Pro nebola nová generácia ale skôr akási evolúcia (v automobilovom priemysle by sme ju nazvali „facelift“). Skutočný nástupca teda príde na budúci rok…

Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.
Na budúci rok príde iPad Pro s 5G a mini-LED displejom!
Prečítajte si tiež  AirPods Pro majú po aktualizácii problém s redukciou šumu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.