Svet pozná už kadejaké produkty a veľa z nich má vo svojom portfóliu aj samotné Apple. iPhone, iPad či Apple Watch sú tým najlepším vo svojej kategórií a Apple si je vedomé toho, že musí otvoriť cestu svojim používateľom aj do iných odvetví. Tým jedným je napríklad aj inteligentná domácnosť, na čom len tak mimochodom už dosť dlho pracuje. Dnes predstavilo svoj prvý inteligentný reproduktor.

Apple predstavilo domáci reproduktor

Dnes bol na konferencií WWDC odhalený aj ďalší nový produkt z dielne spoločnosti Apple. Ide o reproduktor, ktorý je pre Apple absolútna novinka. Nejde totižto len tak o hocijaký reproduktor, ale o špeciálny, domáci, ktorý bude vedieť omnoho viac, ako len prehrávať hudbu.

- Reklama -

Poďme sa teda na to pozrieť. Phill Shiller nám počas konferencie naznačil, že pôjde vskutku o prelomový produkt. V jeho srdci bude biť síce starší, ale na pomery reproduktoru určite dosť výkonný procesor Apple A8, ktorý nájdeme v starších iPhonoch či napríklad v súčasnej generácií Apple TV.

Jeho dizajn je naozaj zaujímavý a maximálne jednoduchý, minimalistický. Bude dostupný v dvoch farbách a to v bielej a vesmírnej šedej, teda Space Gray. Čo sa týka akustiky, tento reproduktor je navrhnutý kompletne spoločnosťou Apple a ponúka špeciálne navrhnutý woofer a výškové meniče so smerovým riadením. To je jedna z hlavných výhod.

Zvuk, ktorý z neho vychádza, dokáže nasmerovať odrazom od steny, nakoľko sa dokáže zorientovať v priestore. Pre nás možno trošku sci-fi, ale oceňujeme, že si niekto v Apple dal tú robotu niečo takéto vymyslieť.

Jeho súčasťou je potom 6 samostatne umiestnených mikrofónov a podpora Siri pre ovládanie hudby. Samozrejme, že reaguje na starú známu vetu “Hey Siri”. Pomocou reproduktoru bude možné ovládať HomeKit zariadenia. Apple to premyslelo aj po stránke bezpečnosti.

Všetku komunikáciu totižto zašifrovalo a postaralo sa o to, aby dokázalo rozoznať cudzí hlas. Cena zariadenia je len tak mimochodom $349 a dostupný bude zo začiatku len v USA, UK a Austrálii. Na budúci rok sa dostane do zvyšných krajín. Škoda, na toto zariadenie si ešte budeme musieť počkať!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here