To, že Apple muselo predstaviť tento rok aj novú verziu operačného systému pre svoje počítače Mac je nám asi všetkým jasné. To, čo sme ale nečakali je fakt, že nejde o nejakú novú verziu, ale skôr update tej predošlej. Názov nesie “macOS High Sierra” a prináša poriadné množstvo noviniek, ktoré určite oceníš. Poďme sa teda v skratke pozrieť na to, čo Apple predstavilo!

macOS High Sierra

Názov nového operačného systému je možno trošku prekvapením, ale nič to nemení na veci, že táto verzia prináša obrovské množstvo vylepšení, ktoré určite zúročíš pri jej používaní. Apple zapracovalo na Metal a predstavilo jeho novú verziu, ktorá nesie za svojim názvom číslicu 2, teda Metal 2.

- Reklama -

Nová verzia prináša ešte lepšiu optimalizáciu ako tá predošlá. Taktiež prináša nové API a má až 10x lepšiu priepustnosť, ako Metal prvej generácie. Apple konečne začal pracovať aj na virtuálnej realite a nový Metal je po novom určený aj pre toto odvetvie.

Novinkou je tiež akcelerácia kódovania pre video. Označená je ako H.265. Novšie počítače Mac budú potom môcť využívať hardvérovú akceleráciu, ktorú Apple označuje ako HEVC. Apple pracovalo aj na tom, kam sa nám to všetko bude ukladať a tak predstavilo celkom nový súborový systém, ktorý nazvalo ako File System Apple (APFS).

V Safari prišla novinka, korá bude blokovať všetky automaticky prehrávané videá. To nás častokrát otravuje vo forme reklamy a okrem toho, že nám to šetrí baterku a mobilné dáta, nič nás pri sledovaní webov nebude rušiť. Rovnako tak inžinieri v Apple popracovali aj na našom súkromí a posnažili sa, aby nás nikto len tak ľahko nemohol cez internet sledovať pre reklamné účely.

V Apple zapracovali aj na aplikácií Pošty, tá totižto po novom dokáže pracovať na celej obrazovke pri rozdelenom zobrazení. Vo fotkách potom nájdeme celkom nové editačné a organizačné nástroje, ktoré nám budú zjednodušovať život.

Novej verzie operačného systému od Apple sa dočkáme už túto jeseň. Dostupný bude samozrejme zadarmo.

macOS High Sierra - svetapple.sk

macOS High Sierra - svetapple.sk

macOS High Sierra - svetapple.sk

macOS High Sierra - svetapple.sk

macOS High Sierra - svetapple.sk

macOS High Sierra - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here