Spoločnosť Apple sa dnes postarala o vydanie updatov pre svoje systémy, medzi ktorými nesmie chýbať ani macOS Sonoma 14.1. Aktualizácia prichádza mesiac po veľkolepom príchode macOS Sonoma, ktorý priniesol na jablkové počítače hromadu užitočných vychytávok.

V porovnaní s posledným updatom je noviniek o niečo menej, čo je však pochopiteľné. Predchádzajúci update priniesol generačnú zmenu operačného systému, na ktorú bude Apple postupne nabaľovať ďalšie funkcie. Táto aktualizácia prináša vylepšenia, opravy chýb a aktualizácie bezpečnosti pre Mac vrátane nasledovných noviniek.

Tieto novinky prináša macOS Sonoma 14.1

• Obľúbené položky v apke Hudba boli rozšírené na skladby, albumy a playlisty a môžete si ich zobraziť v knižnici pomocou filtrov.

• V Systémových nastaveniach sú k dispozícii informácie o stave záruky Macu, AirPodov a slúchadiel Beats.

• Oprava problému, pri ktorom mohlo dochádzať k resetovaniu možností pre systémové služby v nastaveniach lokalizačných služieb.

• Oprava problému, ktorý mohol brániť pripojeniu šifrovaných externých oddielov.

macOS Sonoma
Zdroj: Apple

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple práve vydala iOS 17.1: Toto sú všetky novinky, ktoré prináša

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -