V Cupertine, v týchto ťažkých časoch makajú, aby sa nám všetkým spoločne podarilo v čo najkratšej dobe poraziť zákernú pandémiu koronavírusu. Dnes Apple oznámilo, že vydáva úplne nový nástroj, pomocou ktorého je možné monitorovať aktuálny stav pohybu ľudí. Využíva na to informácie z aplikácie mapy.

Apple monitoruje pohyb cez Mapy

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Apple a Google sa spojili, aby mohli spoločne pomôcť v boji proti COVID-19. Dnes sa v Apple rozhodli urobiť „niečo navyše“ a vydali špeciálny nástroj, ktorý neustále pracuje s dátami z aplikácie Mapy. Pomocou neho je možné sledovať, ako sa postupne mení mobilita ľudí či už pešo, za volantom alebo vo verejnej doprave. Pozrite si to tu.

Firma sem zakomponovala až 63 krajín z celého sveta a na naše prekvapenie sa tu nachádza aj Slovensko, či Česko. Samotný graf využíva agregované dáta, ktoré sa zhromažďujú v aplikácii mapy. Funguje to na princípe počítania požiadavok.

Samozrejme, v tomto prípade Apple dbá na maximálnu bezpečnosť a žiadne dáta nie sú nijakým spôsobom spájané s jednotlivými Apple ID účtami. V Cupertine takisto neuchovávajú žiadne údaje o tom, kde sa používatelia nachádzajú. Celý tento nástroj má iba informačný charakter.

Pokiaľ si otvoríte graf, posledný údaj ukazuje 12. apríl. Ako môžete vidieť, na Slovensku sa znížil pohyb pri chôdzi, až o 38%! Čo sa týka verejnej dopravy, ľudia ju využívajú menej o 58% a celkovo šoférujú až o 66% menej (treba brať do úvahy obmedzenia na Veľkú noc). Pokiaľ si teda budete chcieť tieto grafy kedykoľvek pozrieť, pridávame aj celý link: https://www.apple.com/covid19/mobility. Je to veľmi presné meranie, nakoľko iPhone majú na Slovensku tisíce ľudí. Výsledky sú teda relevantné.

Apple predstavilo nástroj, pomocou ktorého chce zmieriť šírenie COVID-19
Apple predstavilo nástroj, pomocou ktorého chce zmieriť šírenie COVID-19
Prečítajte si tiež  TOP 10 napínavých filmov, ktoré by ste si mali pozrieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.