Apple pracuje na novej generácií Apple TV už určite dlhšie. Posledný model má už 1 a pol roka, čo znamená, že rok 2017 je ako vyšitý pre predstavenie novej generácie. Tá by mala byť už piata v poradí a ako prvá vôbec prinesie podporu aj pre televízie, ktoré už disponujä Ultra HD rozlíšením, teda 4K. Znamená to kvalitnejšie zobrazenie a nielen kvôli rozlíšeniu. Tiež je tu technológia, ktorá zariadí, aby mala Apple TV 5. generácie aj živšie farby. Prečítaj si viac.

Televízia, ktorá nie je televíziou

Každý, kto má súčasnú alebo mal nejakú zo starších generácií Apple TV určite vie, že ide o televíziu, ktorá nie je úplne tak televíziou. Toto zariadenie je inými slovami skôr taká domáca multimediálna stanica na sledovanie videí, filmov či hranie hier prípadne používanie rôznych aplikácií, ale určite nečakaj, že tu budeš mať príjem nejakého televízneho kanála.

- Reklama -

Tak či onak, je to super vec. Viem to z vlastnej skúsenosti. Človek tu jednoducho pustí napríklad hudbu do celého bytu či domu, keď má chuť spraví si z nej hraciu konzolu (dá sa tu robiť stream z iPhonu) prípadne si zahrá priamo s ovládačom, ktorý ma gyroskop.

Ak má zase náladu pozrieť si nejaké videá či filmy, taký YouTube či Netflix tu majú maximálnu podporu. Apple TV však nemá jednu zásadnú vec. Nemá podporu 4K rozlíšenia. Súčasnú, 4. generáciu napojíš len na FullHD, čo nie je práve najviac. Od začiatku to bol ale samozrejme plán.

Náš názor totižto je, že s takýmto rozlíšením by nemala problém ani súčasná generácia, avšak Apple potrebuje priniesť nejaké novinky aj v tej ďalšej, v poradí už piatej, a tak to bude práve podpora 4K. Okrem iného má priniesť aj špeciálnu technológiu, ktorá prinesie ešte živšie a presnejšie farby. Inými slovami, obraz bude dokonalý.

Apple TV 4. generácie prišla ešte v roku 2015. Znamená to teda, že je na aktualizáciu najvyšší čas. Navyše ide už o zastaralé zariadenie a nedokáže konkurovať tomu, čo je teraz na trhu „moderné“. Rok 2017, konkrétne konferencia, kde uvidíme iPhone 8 a pravdepodobne aj nové modely 7S a 7S Plus bude teda bohatá aj na niečo iné, ako smartfóny. Dokonca by sa tu mohli pridať aj Apple Watch Series 3! 🙂

Apple TV - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.