Ak by sme mali vybrať jedno zariadenie od jablkovej spoločnosti, ktoré je pre nás tak trochu záhadou, určite by to bol HomePod. Kvalitný „domáci reproduktor“ a asistent v jednom, ktorý sa nepredáva až tak dobre, ako sa pôvodne očakávalo. Môže za to cena a tiež horšia kompatibilita. Toto všetko sa našťastie v roku 2020 zmení.

Apple pripravuje nový a lacný HomePod

Keď jablková spoločnosť predstavila svojho hardvérového asistenta do domácnosti, mnohí nevedeli, či to myslí vážne. Konkurencia podobné produkty predáva za sumu okolo 50-100$, zatiaľ čo Apple nalepilo na HomePod 350$. Medzičasom už cena mierne klesla, no aj napriek tomu je vo výšinách, pri ktorých mnohým ostáva rozum stáť. Netreba sa ale čudovať, veď je to Apple.

Výhodou tohto reproduktoru je skvelá asistentka Siri a tiež kvalitný zvuk, ktorý ocení každý používateľ. Medzi nevýhody však patrí obmedzená kompatibilita, kedy HomePod nie je schopný primárne púšťať hudbu z odlišných platforiem ako Apple Music. Na to aby ste použili napríklad Spotify, musíte ste ísť cez AirPlay. Všetko zlé je ale na niečo dobré a v tomto prípade sa v Cupertine poučili. Už dnes inžinieri z domu pracujú na novom HomePode, ktorý bude lacnejší a takisto omnoho „otvorenejší“.

HomePod má extrémne malý podiel na trhu. Tvorí iba 5%. Prečo? - svetapple.sk
Apple HomePod – svetapple.sk

Podľa správy od Bloomberg by mal poskytnúť veľmi kvalitný zvuk, avšak firma zaň bude pýtať „len“ približne 200$, čo je v porovnaní s 299$ (za ktoré sa HomePod predáva dnes) tretinový rozdiel. Takisto si bude môcť používateľ vypýtať hudbu od viacerých streamovacích platforiem (napríklad: Spotify, Amazon Music, YouTube Music atď…).

Apple už dnes pracuje na tom aby to všetko fungovalo bez problémov. Na záver by sme mohli spomenúť, že s príchodom iOS 14 sa v dohľadnej dobe môžeme dočkať aj Siri v slovenčine. Pokiaľ by sa tento únik reálne naplnil, HomePod by začal dávať oveľa väčší zmysel aj v našich končinách. Kúpili by ste si ho?

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Apple pripravuje nový a lacný HomePod.
Prečítajte si tiež  Applu trvalo niekoľko hodín, kým vypredalo zásoby iPhonov 14. Aj weby slovenských predajcov mali problémy s enormným záujmom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.