Ak by sme mali vybrať jedno zariadenie od jablkovej spoločnosti, ktoré je pre nás tak trochu záhadou, určite by to bol HomePod. Kvalitný „domáci reproduktor“ a asistent v jednom, ktorý sa nepredáva až tak dobre, ako sa pôvodne očakávalo. Môže za to cena a tiež horšia kompatibilita. Toto všetko sa našťastie v roku 2020 zmení.

Apple pripravuje nový a lacný HomePod

Keď jablková spoločnosť predstavila svojho hardvérového asistenta do domácnosti, mnohí nevedeli, či to myslí vážne. Konkurencia podobné produkty predáva za sumu okolo 50-100$, zatiaľ čo Apple nalepilo na HomePod 350$. Medzičasom už cena mierne klesla, no aj napriek tomu je vo výšinách, pri ktorých mnohým ostáva rozum stáť. Netreba sa ale čudovať, veď je to Apple.

- Reklama -

Výhodou tohto reproduktoru je skvelá asistentka Siri a tiež kvalitný zvuk, ktorý ocení každý používateľ. Medzi nevýhody však patrí obmedzená kompatibilita, kedy HomePod nie je schopný primárne púšťať hudbu z odlišných platforiem ako Apple Music. Na to aby ste použili napríklad Spotify, musíte ste ísť cez AirPlay. Všetko zlé je ale na niečo dobré a v tomto prípade sa v Cupertine poučili. Už dnes inžinieri z domu pracujú na novom HomePode, ktorý bude lacnejší a takisto omnoho „otvorenejší“.

HomePod má extrémne malý podiel na trhu. Tvorí iba 5%. Prečo? - svetapple.sk
Apple HomePod – svetapple.sk

Podľa správy od Bloomberg by mal poskytnúť veľmi kvalitný zvuk, avšak firma zaň bude pýtať „len“ približne 200$, čo je v porovnaní s 299$ (za ktoré sa HomePod predáva dnes) tretinový rozdiel. Takisto si bude môcť používateľ vypýtať hudbu od viacerých streamovacích platforiem (napríklad: Spotify, Amazon Music, YouTube Music atď…).

Apple už dnes pracuje na tom aby to všetko fungovalo bez problémov. Na záver by sme mohli spomenúť, že s príchodom iOS 14 sa v dohľadnej dobe môžeme dočkať aj Siri v slovenčine. Pokiaľ by sa tento únik reálne naplnil, HomePod by začal dávať oveľa väčší zmysel aj v našich končinách. Kúpili by ste si ho?

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Apple pripravuje nový a lacný HomePod.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.