HomePod je produkt, o ktorom na Slovensku nepočúvame zas tak často. V prvom rade je to preto, lebo nie je súčasťou oficiálnej distribúcie. Ak si ho tu teda zakúpite, obchody ho nakupujú z iných krajín od iných dodávateľov (nie oficiálne od Apple). Koncom roka 2019 predstavovali jeho predaje 2,6 milióna kusov. Aj keď sa to zdá ako dosť, v skutočnosti je to veľmi málo.

Za Q4 2019 sa podarilo predať 2,6 milióna HomePodov!

Cupertinsky gigant sa rozhodol ešte pred niekoľkými rokmi vstúpiť na trh s inteligentnou domácnosťou. O tom, či to bol úspešný krok by sa dalo polemizovať. 2,6 milióna zariadení v tomto odvetví za posledné tri mesiace 2019 vyzerá ako sľubné číslo, no v skutočnosti pomocou nich firma drží len asi 4,7% na trhu. No a to je veľmi málo. Podľa správy spoločnosti Strategy Analytics je v tomto smere najúspešnejšia spoločnosť Amazon.

Ani sa tomu nečudujeme. Podľa odhadov predala približne 15,8 milióna zariadení počas Q4 2019 a celkovo drží 28,3% podiel na trhu. Dôvodom úspechu je predovšetkým dostupnosť a cena. Zariadenia zakúpite za niekoľko desiatok eur skoro všade na svete, čo je veľmi fajn. HomePod začína na 299$ (USA) a predáva sa len v niektorých krajinách.

Na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť Google, ktorá predala 13,9 milióna asistentov a na trhu drží podiel 24,9%. Tiež veľmi slušné čísla. Okrem iného sú tu ale nachádzali aj iné firmy, ako napríklad Baidu či Xiaomi.

- Reklama -
Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Za Q4 2019 sa podarilo predať 2,6 milióna HomePodov!

Dáta, ktoré získala Strategy Analytics naznačujú aj to, že sa dobre darilo aj celkovému trhu. Medziročne sa predalo o 44,7% zariadení viac. Dokopy tvorili predaje počas Q4 2019 viac ako 55 miliónov kusov (necelých 39 miliónov bolo zaznamenaných v rovnakom období 2018). Apple zaznamenalo nárast až na úrovni 65%! Analytici predpokladajú, že rok 2020 bude opäť prelomový.

Predať by sa malo podstatne viac ako v roku 2019. Apple by si navyše mohlo zvýšiť podiel na trhu novou, lacnejšou verziou HomePodu, o ktorej sa hovorí v kuloároch. Kto vie, možno sa už oficiálne dostane aj na Slovensko…

Za Q4 2019 sa podarilo predať 2,6 milióna HomePodov!
Za Q4 2019 sa podarilo predať 2,6 milióna HomePodov!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here