V Cupertine majú opäť dôvod na radosť. Jablková spoločnosť bola pod vedením Tima Cooka zaradená na 3. mieste v rebríčku Fortune 500. Predbehli ju iba Berkshire Hathaway a Saudi Aramco.

Apple sa ocitlo v rebríčku Fortune 500 na 3. mieste.

Jedna z najväčších technologických firiem na svete prosperuje veľmi dobre. Ocenili to aj porotcovia v rebríčku Fortune Global 500. V oblasti zisku sa Apple zaradilo na 3. mieste a po stránke príjmov získalo dvanástu priečku.

Na druhom mieste by sme hľadali (v prvej menovanej kategórii) investičnú spoločnosť Berkshire Hathaway. Prve miesto potom patrí ropnému gigantovi Saudi Aramco.

Je celkom zaujímavé, že práve Berkshire Hathaway vlastní podľa zverejnených informácií cca 5,7% podiel v Apple. Predstavuje to približne 1/5 z jeho celkovej hodnoty.

Aj keď sa v Cupertine mierne prepadli (-2%), stále sú schopní zarábať obrovské peniaze. Najdôležitejším produktom v ponuke ostáva iPhone, ktorý sa stal ikonickým zariadením. Zabúdať by sme však nemali ani na rastúcu popularitu služieb ako: Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade, Apple News+ a podobne.

Apple v súčasnej dobe zamestnáva (podľa odhadov) cca 137 000 ľudí po celom svete. Len pred pár dňami vyhlásilo rekordné tržby počas tretieho fiškálneho štvrťroka, ktoré predstavovali až 59,7 miliardy dolárov (čistý zisk bol 11,25 miliardy dolárov).

Jablková spoločnosť je „stálicou“ v rebríčku Fortune 500 prakticky už od roku 2013, odkedy sa neocitla nižšie ako v TOP 20. To je obdivuhodný výsledok. Držíme palce, nech si tieto príjemné pozície udrží aj o 12 mesiacov!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple odstránilo Adobe Flash Player zo Safari!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.