Tim Cook patrí medzi najznámejších CEO súčasnosti. Vedie najhodnotnejšiu technologickú spoločnosť na svete a pri konfrontácii s akcionármi, častokrát informuje o veciach, ktoré by mohli zaujímať aj bežného fanúšika Apple. Najnovšie sa vyjadril na tradičnom stretnutí, ohľadom situácie s koronavírusom v Číne.

Tim Cook komentoval pred akcionármi dôsledky koronavírusu na spoločnosť Apple.

Koronavírus sa rozširuje z Číny do celého sveta a ľudia sa začínajú báť. Táto epidémia nemá dosah len na zdravie ľudí, ale aj na ekonomiku firiem. Ohrozuje najväčšie spoločnosti na svete, ktoré si aktuálne dávajú veľký pozor na to, ako odpovedať na otázky investorov. Včera sa s nimi uskutočnilo tradičné stretnutie, ktoré sa konalo v Apple Parku (konkrétne v priestoroch Steve Jobs Theatre) o 18:00 hodine nášho času (9:00 am).

Tim Cook prezradil prítomným, že Apple aktuálne muselo upustiť od svojich predošlých plánov, ktoré sa týkali ziskov za prvý štvrťrok 2020. Dôvodom je samozrejme koronavírus, ktorý prepukol (zatiaľ) najmä v Číne a teda krajine, kde má Apple veľa výrobných závodov, dodávateľov a v neposlednom rade aj zákazníkov.

Mnohé pobočky sú dodnes uzatvorené a mnohé fabriky pracujú len na 30%. To je veľmi málo. Cook ale dodal, že hlavnou prioritou spoločnosti Apple nie je v tomto prípade „hon“ za čo najvyšším ziskom, ale ochrana svojich vlastných zamestnancov.

Tento postoj je nám mimoriadne sympatický. Investori samozrejme veľmi dobre vedia, o čom je reč. Nie je to len Apple, ktoré má problémy ale prakticky všetky technologické spoločnosti, ktoré v Číne produkujú svoje výrobky. Uvidíme, ako sa bude celá situácia aj naďalej vyvíjať. Apple je veľmi opatrné v každom svojom kroku a maximálne počúva rady odborníkov, čínskej vlády a tiež svetovej zdravotníckej organizácie.

Prečítajte si tiež  iOS 14 - vývojári tretích strán začínajú testovať svoje widgety!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.