Apple neustále kladie veľký dôraz na bezpečnosť používateľov. Internet je miesto plné nástrah a ľudia si ani neuvedomujú jeho hrozby. Dnes sa Cupertinský gigant pridal k FIDO (Fast Identity Online). Cieľom je presadiť vo svete prísnejšie štandardy, ktoré sa týkajú autentizácie a zbaviť ho oficiálne od závislosti na heslách.

Apple sa pripojilo k FIDO

Už aj Apple je oficiálnym členom Fast Identity Online a teda otvorenej priemyselnej asociácie, ktorej cieľom je vyvíjať a presadzovať prísne autentizačné štandardy na internete. Nájdeme tu aj iné firmy z technologického priemyslu ako napríklad Google, Microsoft, Facebook, Intel, Samsung a podobne.

Témou číslo 1. je predovšetkým prijatie autentizačného štandardu U2F (Universal 2nd Factor), ktorý zjednodušuje dvojfázové overovanie používateľa, pomocou špecializovaných USB zariadení a identifikačných technológii (Face ID, Touch ID). Tieto bezpečnostné prvky je možné používať ako jednu z metód overovania pri online službách.

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.
Apple sa pripojilo k FIDO. Dôvodom je bezpečnosť používateľov.

Podmienkou je samozrejme podpora protokolu U2F. Už dnes je súčasťou služieb ako Google, Dropbox a Facebook. Tak isto ho majú v sebe zakomponované aj prehliadače Chrome, Firefox, Opera či Edge. Ako sme sa dnes dozvedeli, Apple už dokonca podporuje bezpečnostné kľúče s podporou tejto technológie aj na iOS a macOS zariadeniach.

- Reklama -

Musíte mať ale nainštalovanú minimálne verziu iOS 13.3. Kompatibilitu s FIDO2 môže zabezpečiť napríklad YubiKey. FIDO bolo založené v roku 2013 a stoja za ním spoločnosti Lenovo a Paypal. Pokiaľ vás táto téma zaujala viac, môžete si prečítať kompletný článok na tomto odkaze alebo pozrieť video nižšie, ktoré to celkom dobre vysvetľuje.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here