Je úplne bežné, že sa cupertinsky gigant objavuje v rôznych prestížnych rebríčkoch vrámci TOP 10. Dnes je to Fortune 500, kde obdržal fantastické 4. miesto. Sú len tri ďalšie spoločnosti, ktoré mali v roku 2019 vrámci USA väčší príjem, ako práve Apple.

Apple je vo Fortune 500 na štvrtom mieste.

Walmart, Amazon a ExxonMobil prekonali v rebríčku Fortune 500 technologického giganta Apple. Napriek tomu, že jablková spoločnosť nie je prvá, považujeme to za fantastický výsledok.

Najväčšie tržby tvoril v roku 2019 iPhone s 55% podielom (z celkového predaja spoločnosti). Jedná sa až o 14% medziročný pokles, čo však vyvážili čoraz populárnejšie služby. Napríklad Apple Music narástla o 16%, čo nie je málo. Apple koncom roka spustilo aj Apple Arcade a Apple TV+ (ktorá má však väčšinu predplatiteľov zatiaľ neplatiacich). Úspešné boli aj iné produkty. Najmä AirPods a Apple Watch sa postarali o nárast svojho segmentu až o 9%.

Za posledných 7. rokov nebolo Apple v rebríčku Fortune 500 na horšom, ako na 5. mieste. Je to teda obrovský úspech. V roku 2019 získala o niečo lepšiu, 3. priečku a kto vie ako to dopadne v roku 2020 (vplyvom koronavírusu). Napriek tomu sa nebojíme toho, že by cupertinský gigant vypadol z TOP 10. Len tak pre predstavu, Alphabet (Google) obdržal 11. miesto, Microsoft 21. miesto a Facebook 46. miesto. Nie je to teda pre Cupertinského giganta vôbec zlý výsledok…

Apple sa umiestnilo v rebríčku Fortune 500 na štvrtom mieste.
Apple sa umiestnilo v rebríčku Fortune 500 na štvrtom mieste – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iOS 17.4 sprístupní nové informácie o stave batérie. Nabíjacie cykly budú lepšie dostupné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.