Pokiaľ ste majiteľom akýkoľvek Apple produktov a z času na čas používate aplikáciu Mapy, spoločnosť Apple môže využiť aj vaše informácie na to, aby zostavila graf mobility týkajúci sa ochoreniu COVID-19.

Nájdete ho na tejto internetovej stránke a po zadaní krajiny uvidíte, ako sa v nej vyvíjala situácia v jednotlivých mesiacoch a taktiež môžete pozorovať napríklad také trendy, či lockdown skutočne zabral a donútil ľudí aby viac zostávali doma.

No a hoci je to všetko pekné, do redakcie nám dorazila otázka, prečo Apple „využíva“ súkromné dáta používateľov keď si tak ctí ich súkromie?

Vaša súkromie je stále prvoradé 

Odpoveď je samozrejme veľmi jednoduchá a dopredu vás ubezpečujeme, že sa nemusíte žiadneho sledovania od spoločnosti Apple obávať.

V prvom rade treba povedať, že hoci firma získava informácie zo svojej aplikácie Mapy na základe toho ako ju ľudia používajú, v žiadnom prípade jednotlivé dáta nezbiera a nepriradzuje ich ku konkrétnym profilom.

Prečítajte si tiež  The Matrix Awakens: táto hra je miestami na nerozoznanie od reality!

Inými slovami, firma pracuje s anonymnými dátami, ktoré následne rozpracuje sofistikovaný algoritmus a vytvorí tak graf, na ktorom môžeme pozorovať zmenu mobility (pešo, autom, dopravným prostriedkom). Všetko je teda anonymné a maximálne bezpečné.

„Dáta sa generujú spočítavaním žiadostí o navigačné pokyny, ktoré zadávajú používatelia v Mapách Apple, vo vybraných krajinách, regiónoch oblastiach alebo mestách. Údaje odosielané zo zariadení používateľov do služby Mapy sa spájajú s náhodnými rotujúcimi identifikátormi, takže spoločnosť Apple nemá profil o vašom pohybe ani vyhľadávaniach. Dostupnosť dát v konkrétnej krajine, regióne, oblasti alebo meste závisí od niekoľkých faktorov vrátane minimálnej hranice žiadostí o navigačné pokyny na deň.“ – Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.