Spoločnosť Apple aktualizovala svoju domovskú stránku po celom svete na počesť Alžbety II., ktorá zomrela včera 8. septembra 2022 na zámku Balmoral v Škótsku. Firma zverejnila na webe záber z roku 1952, ktorý odfotila Dorothy Wildingová.

Rovnakú fotografiu použil aj generálny riaditeľ Apple Tim Cook na svojom Twitteri, kde napísal:

„Nie je nič ušľachtilejšie ako zasvätiť svoj život službe druhým. Spolu s obyvateľmi Spojeného kráľovstva a Spoločenstva národov si uctievame život a oddanosť službe Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. Nech odpočíva v pokoji.“ (Twitter / Tim Cook)

Kráľovná Alžbeta II. sa dožila veku 96 rokov, pričom jej vláda trvala viac ako 70 rokov. Takéto obdobie predstavuje najdlhšie vládnutie akéhokoľvek britského panovníka. Alžbeta II. prežila studenú vojnu, pád komunizmu, prvého človeka na mesiaci či vstup a výstup Veľkej Británie z Európskej únie.

Nástupcom trónu sa stane jej najstarší syn Charles, ktorý bude vládnuť ako Karol III. Vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedol, že smrť kráľovnej Alžbety II. bude:

„hlboko pociťovať celá krajina, kráľovstvá a Spoločenstvo národov a nespočetné množstvo ľudí na celom svete“.

Prečítajte si tiež  Policajtov vysmial AirTag ukrytý v plyšovej hračke. Našiel zlodeja, ktorého obvinili z 9 lúpeží
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.