Od oficiálneho spustenia seriálovo-filmovej služby Apple TV+ prešli už dva roky, za ktoré sme sa dočkali hneď niekoľkých vydarených projektov. V porovnaní s ostatnými hráčmi na poli mediálnych streamovacích služieb však Apple stále disponuje len veľmi malým trhovým podielom. Neuľahčuje mu to ani príchod extrémne populárneho Disney+, ktoré naberá fanúšikov raketovým tempom po celom svete.

Prečítajte si tiež  Tom Hanks vytvoril na Apple TV+ nový divácky rekord!

Globálne najväčšou platformou je samozrejme Netflix s neskutočným 30% podielom na trhu. Na druhom mieste sa drží Amazon Prime s 20% podielom. Solídny rast vykazuje aj HBO Max, ktoré by už čoskoro malo zavítať aj do našich končín. Apple TV+ však medziročne stúplo iba o 1%, čo je vzhľadom na kapitál žalostne málo.

Apple bude chcieť v roku 2022 preklopiť misky váh na svoju stranu, keďže sa firma zaviazala prinášať oveľa viac exkluzívneho obsahu. Na platforme by sme sa mali dočkať vyše 50 nových seriálov a ďalších exkluzívnych filmových trhákov, ktoré prinesú na obrazovky známe tváre.

Disney+

Najväčšiu expanziu však zažíva Disney+, ktoré sa teší obrovskej popularite ako v Spojených Štátoch, tak aj v Európe. Hlavným ťahúňom platformy sú exkluzívne filmy a seriály Marvel Studios alebo univerzum Star Wars. Disney+ by sa po vzore HBO Max v budúcom roku malo pozrieť aj na Slovensko.

Ktorá zo streamovacích platforiem je vašim favoritom? Tešíte sa skôr na Disney+ alebo na HBO Max? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -