Spoločnosť Apple začiatkom tohto tisícročia začala otvárať jednu pobočku za druhou, v ktorej predávala zo začiatku logicky len počítače a príslušenstvo, no a neskôr aj iPody, iPhony či iPady. Pobočky Apple Store majú dnes najväčšie tržby na meter štvorcový, čo sa celkovo obchodov týka a sú tak obľúbené, že sa o ne doslova trhajú nákupné centrá! Ten najdôležitejší Apple Store bude ale zatvorený a presťahovaný. Prečo?

Rekonštrukcia

Ak si niekedy počul alebo videl Apple Store (pokojne len na obrázku) pravdepodobne poznáš aj ten ikonický, ktorý sa nachádza na 5th Avenue v New Yorku. Je v tvare kocky, čo by možno nebolo až také zaujímavé, keby táto kocka nebola vyrobená kompletné zo skla, ktoré je zároveň nosníkom konštrukcie tohto obchodu. Nič nie je ale očividne dokonalé a sem tam treba nosníky skontrolovať, prípadne vykonať rekonštrukciu obchodu ako takého, no a to sa bude diať aj teraz.

- Reklama -

Spoločnosť Apple by mohla celý obchod proste uzavrieť, veď na svete má stále dosť kamenných predajní a aj v samotnom New Yorku ich je hneď niekoľko. V podstate by sa nič nestalo, ale z nejakého dôvodu v tomto prípade nebude nič sťahovať, len dočasne premiestňovať. Konkrétne hneď vedľa, do budovy General Motors Building. Tu sú voľné priestory bývalého hračkárstva Schwarz, ktoré ich v roku 2015 opustilo kvôli tomu, že nezvládalo platiť príliš vysoké nájomné. Pokiaľ teda zájdeš do New Yorku a nepodarí sa ti zažiť originálnu atmosféru tohto obchodu, Apple ti ju sprostredkuje aspoň takýmto spôsobom.

Apple Store - svetapple.sk

Je dosť možné, že pokiaľ by neexistoval voľný priestor prakticky hneď v budove vedľa ikonického Apple Store, k žiadnemu premiestňovaniu by nedošlo. Pre Apple je ale vysoký nájom veľmi relatívny pojem a spokojnosť zákazníka zase veľmi dôležitý pojem. Presunutie prebehne už 20.1.2017. To o aké rozsiahle rekonštrukčné práce pôjde zatiaľ nevieme odhadnúť. Obchod sa ale bude nachádzať hneď vedľa a nebude to po prvý krát. Pred dvoma rokmi totižto prišlo k podobnej rekonštrukcií. Apple rovnako tak zatvorilo svoj ikonický obchod a dočasne ho premiestnilo do priestorov hračkárstva, ktoré budovu opustilo iba čerstvo.

Samozrejme, akonáhle bude obchod otvorený, oznámime vám to. Tiež sa budeme snažiť zistiť, čo je nové. Ide zrejme o veľkú rekonštrukciu, keď sa niekomu oplatí premiestňovať celú predajňu.

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.