Spoločnosť Apple bude nútená v najbližšich mesiacoch vysťahovať svoj ikonický Apple Store, ktorý sa nachádza priamo na 5th Avenue na New Yorskom Manhattane. Dôvod však nebude vážny a celý obchod sa sem neskôr vráti. Apple však potrebuje urobiť v obchode určitú rekonštrukciu, a tak bude potrebné všetko dočasne vysťahovať.

Rekonštrukcia

Apple potrebuje prerobiť svoj obchod Apple Store, ktorý sa nachádza na 5th Avenue v New Yorku. Ide o jednu z najznámejších budov a zároveň obchodov na svete. Práve preto treba vykonávať určitú údržbu, ktorá si vyžiada daň dočasného odstavenia obchodu. Čo presne sa ide v obchode opravovať, meniť alebo rekonštruovať zatiaľ síce nie je známe, známe však je, že naposledy sa niečo podobné dialo ešte v roku 2011, kedy tu Apple nahradilo obrovské sklenené bloky novými, ktoré nemajú spoje. Rovnaký princíp spoločnosť využije aj pri stavbe svojho nového Campusu.

Apple celý obchod presťahuje len o pár metrov vedľa, do budovy General Motors Buliding a to konkrétne do priestorov najstaršieho hračkárstva v celej USA, ktorému sa už neoplatí platiť príliš vysoké nájomné na svoje priestory.

Prečítajte si tiež  3 zaujímavé fakty o Apple (#1)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.