Jablková spoločnosť predstavuj rôzne produkty. V roku 2016 to bola dokonca kniha. Tá zachytávala vývoj produktov na 450 fotografiách. Dnes ju už ale v Apple Online Store budete hľadať ťažko. Apple sťahuje z predaja svoju knihu “Designed by Apple in California”.

Apple sťahuje z predaja svoju knihu “Designed by Apple in California”.

Apple predáva široké portfólio produktov. V ponuke sú hlavne elektronické zariadenia rovnako tak ako softvérové služby. V roku 2016 al prišlo niečo, čo by ťažko čakal akýkoľvek fanúšik.

Firma sa rozhodla zdokumentovať svoju cestu formou knihy, v ktorej sme našli celkovo až 450 záberov. Táto kniha bola okrem nádherného dizajnu aj poriadne drahá. Za menšiu verziu 260 x 324 Ste zaplatili cca 220€. Za väčšiu verziu, 330 x 413 potom asi 330€. Nič zvláštne, veď je to Apple.

Apple sťahuje z predaja svoju knihu Designed by Apple in California. - svetapple.sk
Apple sťahuje z predaja svoju knihu Designed by Apple in California. – svetapple.sk

No a hoci si vzhľadom ku svojej kus prehnanej cene našla len veľmi málo záujemcov, niekto tu predsa len bol. Ako sa ukazuje, dnes to tak už byť nemusí. Kniha začína byť v kamenných ale aj v online predajniach Applu po celom svete ako nedostatkový tovar. Jablková spoločnosť ju sťahuje z predaja aj keď stránku na webe, ktorá je jej venovaná ponecháva naďalej. Možno však kniha nekončí.

Applu sa buď výroba neoplatila alebo ju chce aktualizovať

Samozrejmosťou pri tejto knihe bolo jej exkluzívne a čisté prevedenie. Apple sa tu neunúval s komplikovanými a dlhými textami. Je to skrátka len o záberoch na kvalitnú remeselnú robotu spoločnosti.

Kniha zachytáva celkovo až 20 rokov vývoja produktov. Hovoríme teda o období, kedy približne prišiel do firmy Steve Jobs až po obdobie, kedy Apple predstavilo iPhone 7. Firma možno knihu prestala vyrábať pre malý záujem. Ten bol nepochybne spôsobený jej vysokou cenovkou. Je ale možné, že niektoré fotografie má spoločnosť v záujme pozmeniť či pridať. Knihu môže Apple dokonca aj aktualizovať.

Nebolo by na tom nič zvláštne keby po 3 rokoch kniha prišla s viacerými fotografiami, zachytávajúc napríklad aj iPhone 8/X/XS a podobne. Nám nezostáva nateraz nič iné ako čakať, kým sa ohľadom tejto knihy objavia ďalšie informácie.

Apple sťahuje z predaja svoju knihu Designed by Apple in California. - svetapple.sk
Apple sťahuje z predaja svoju knihu Designed by Apple in California. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here