Apple Watch ús hodinky, ktoré ponúkajú obrovské množstvo sledovacích funkcii. Žiaľ, aj napriek údajným snahám, stále nepoznáme technológiu, ktorá by vedela merať hladinu cukru v krvi ináč ako “pichaním do prsta”. Apple Store začal s predajom One Drop. Prístroj pre cukrovkárov, ktorý spolupracuje s Apple Watch.

Apple Store začal s predajom One Drop. Pre cukrovkárov ako stvorený

Cukrovkou trpí obrovské množstvo ľudí a veľké korporácie medzi, ktoré patrí aj spoločnosť Apple si to veľmi dobre uvedomujú.

Aj to je dôvod, prečo firma intenzívne pracuje na špeciálnej technológii, ktorá má byť zabudovaná v hodinkách Apple Watch a ktorá má pomocť zmerať cukor bez toho aby si používateľ musel pichať do prsta. Žiaľ k dnešnému dňa hodinky nič podobné nemajú a ak budú mať, budeme čakať minimálne do septembra na 5. generáciu Apple Watch.

Apple Store začal s predajom One Drop. Nástroj určený pre cukrovkárov. - svetapple.sk

Cukrovkári ale môžu využiť inú technológiu. Síce funguje na klasickom princípe ale za to komunikuje s hodinkami Apple Watch a taktiež aplikáciou zdravie. Vďaka tomu môžete mať o vašich výsledkoch omnoho lepší prehľad ako tomu bolo doteraz. Apple Store začal s predajom One Drop, teda nástroj, ktorý má perfektný dizajn, malé rozmery a komunikuje s vašim zariadením.

V online obchode už bol, na pobočke Apple Store ešte nie

Dá sa povedať, že Apple týmto urobilo veľký krok. Jedná sa o prvé zdravotnícke zariadenie, ktoré môžete v Apple Store zakúpiť. Pravda, doteraz to bolo tiež možné avšak fungovalo to iba cez internet. Po novom to bude fungovať priamo na pobočke kde One Drop bezproblémovo zakúpite. Pokiaľ sa bojíte ceny, nie je obzvlášť vysoká. Prístroj stojí 69,95$. Dostanete k nemu samozrejme 50 testovacích prúžkov či kufrík, do ktorého prístroj odložíte.

Apple Store začal s predajom One Drop. Nástroj určený pre cukrovkárov. - svetapple.sk
Všetko máte za pár sekúnd v hodinkách – svetapple.sk

Celý proces merania hladiny glukózy v krvi trvá sotva niekoľko sekúnd. Takmer okamžite sa vám informácia prenesie do aplikácie One Drop vo vašich hodinkách, prípadne na vašom iPhone a odtiaľ potom do aplikácie Zdravie. Veríme, že onedlho budú vedieť hodinky merať hladinu glukózy v krvi bez toho aby sme museli robiť “krvné testy”.

Apple Store začal s predajom One Drop. Nástroj určený pre cukrovkárov. - svetapple.sk
Apple Store začal s predajom One Drop. Nástroj určený pre cukrovkárov. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here