Spoločnosť Apple zažila minulý rok obrovský mediálny problém, kedy sa iPhone 6 a iPhone 6 Plus ohýbal používateľom vo vreckách. Tento „trapas“ by mal odstrániť tohtoročný iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ktorý je vyrobený z leteckého duralu (rovnako ako hodinky Apple Watch Sport). Navyše je jeho telo vystužené titánom. Pozri si bend test, ktorý ti ukáže, akú záťaž novinka zvládne!

Nový materiál

Apple si zjavne uvedomilo, že ďalšiu mediálnu kauzu, smerovanú na ohýbanie iPhonov, už nechce mať na krku a tak sa rozhodlo pri iPhone použiť úplne nový materiál, alebo lepšie povedané prevnejší hliník série 7000, ktorý sa používa aj v leteckom priemysle a preto sa nazýva aj „letecký dural“. Práve tento materiál je dostatočne odolný, aby plne ochránil telo iPhonu 6S. Doteraz Apple používalo sériu 6000, ktorá toho až tak moc nezniesla a vidieť sme to mohli na ohnutých zariadeniach vo vreckách používateľov.

- Reklama -

Letecký dural AL-7000 v sebe obsahuje až 5% zinku, čo je jednou z troch kľúčových zložiek tohto materiálu. Ďalej sa v telách nového iPhonu nachádza v priemere 8% železa (v každej vzorke bolo nájdené iné percento. V jednej dokonca 20%). Horčík, ktorý je tretím chemickým prvkom, potrebným na výrobu tohto materiálu, sa nachádzal iba v prvej vzorke. iPhone 6S nikdy neskoroduje. Chráni ho naozaj tenučká vrstva oxidu hlinitého, ktorú však voľným okom nikto neuvidí. Jej hrúbka je totiž len 10 mikrónov a slúži tiež na anodizáciu tela. Práve vďaka tomu bude môcť prísť iPhone 6S s novými odtieňmi zadného hliníkového šasi.

prečítaj si tiež:  Vieme kedy sa začne predávať iPhone 6S a iPhone 6S Plus!

To, že novinka bude naozaj pevným materiálom, potvrdzuje aj bend test. Ten sa na internete objavil už dávnejšie. Staré šasi vydržalo váhu len niečo vyše 13 kilogramov, zatiaľ čo nové šasi zvládlo 30 kilogramov, čo je takmer trikrát viac. Netreba zabúdať ani na to, že išlo o prázdne šasi, ktoré nemalo čo spevniť. Aj to je dôvod prečo by mal iPhone vydržať podstatne viac. Ďalšie informácie sa asi dozvieme už 9.9.2015, kedy má mať novinka premiéru!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.